zdravá maškrta, ktorá zožala úspech.

Ahojte! Predstavujem vám chutný a zdravý proteínový koláčik 🙂 Keďže som predvčerom mala meninky, rozhodla som sa napiecť nejakú maškrtu a zobrať ju do školy pre spolužiačky. Tento zvyk mám ešte zo strednej – že vždy, keď mal niekto sviatok, priniesol aspoň čokoládu a všetkých nás ponúkol. A ja keďže som šikovnejšia (haha) tak radšej namiesto čokolády vytvorím niečo s láskou a dám do toho kúsok seba 🙂

Pôvodne to mal byť tvarohový koláčik, ale nejako som si to na poslednú chvíľu rozmyslela a pomenila som to. Ja som človek, ktorý sa síce inšpiruje rôznymi receptmi na internete, ale nakoniec si z toho aj tak vytvorí vlastný 😀 tak ako teraz, niečo som si našla, iné dodala a zmenila podľa seba 🙂 a myslím, že som urobila dobre, pretože všetkým chutil!

Ale aby som sa veľmi nerozpisovala, poďme teda na ten recept 🙂

Budeme potrebovať:

½ hrnčeka špaldovej múky (cca 4 polievkové lyžice)
balíček müsli-srdiečka (z Lidla)
1 a ½ odmerky proteínu (ja som mala čokoládovo-kokosový; 45g)
¾ kypriaceho prášku
3 bielka
200g detskej jablkovej výživy
½ pohára (polotučného) mlieka
3 čajové lyžičky medu
za hrsť orechov a za hrsť ovsených vločiek
tabuľka horkej čokolády
lyžička kokosového oleja
tortová forma (ja mám s priemerom 26cm)

Postup:
1. V mixéri som si pomlela orechy, ovsené vločky a müsli srdiečka. Pridala proteín a opäť ešte trochu pomlela, kým sa neurobí múčka.

2. Špaldovú múku som si poriadne lyžičkou zmiešala s kypriacim práškom.

3. Do väčšej misky som si naliala mlieko, pridala výživu, med – premiešala (aby sa to spojilo) a pridala som sypké ingrediencie.

4. Medzitým mi priateľ vyšľahal bielka a tie som opatrne primiešala do zmesi.

5. Vymastila som si tortovú formu, vysypala špaldovou múkou, vysypala vločkami a dala piecť. Prvých 5 minút na 200°C a ďalších 30 minút na 180°C.

6. Ja som mala sviatok, tak som si to poliala aj horkou čokoládou, je to však voliteľné 🙂 (aj keď asi s čokoládou to je chutnejšie) Do malého hrnca som pridala kokosový olej, nalámanú čokoládu a miešala som, kým sa čokoláda nerozpustila. Na koláčik som ju pridala až keď bol letný, nie horúci priamo z pece. Stačí na hodinku do chladničky, aby čokoláda stuhla a môžete maškrtiť 🙂

P.S: dnes je medzinárodný deň zdravia, takže ideálny nápad, ako si napiecť zdravú maškrtu 🙂 Dobrú chuť, nech si už si pripravíte čokoľvek!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *