všetkého máme veľa.

Minule som v rádiu počula, že na Veľkú Noc nakupujeme každým rokom viac. Ja osobne to nejako nevnímam, pretože mám pocit, že každý rok máme rovnako pletenky, syru a šunky, ale všimla som si to v obchodoch. Respektíve na ľuďoch, ktorí sú vykoľajení z toho, že obchody budú dva dni zavreté a ako to asi prežijú.

Niekedy mám dokonca pocit, že niektorí prežívajú Veľkú Noc omnoho intenzívnejšie ako Vianoce, ktoré pritom trvajú omnoho dlhšie. „Treba sa zásobiť“. Myslím si, že keby sa rovno teraz zatvorili všetky obchody, podaktorí by mali v pohode dostatočné zásoby. Je to len v hlave a o tom, ako sa nastavíme. Na čo nezmyselne kupovať potraviny, ktoré často krát aj tak vyhodíme. Vedeli ste, že z celkového vyprodukovaného jedla sa vyhodí až jedna tretina, čo predstavuje okolo 1,3 miliardy ton jedla za rok? Vau! Viete si to vôbec predstaviť?

Ale odhliadnuc od jedla, poďme si to zovšeobecniť. Máme veľa lásky, ktorú si nevážime, veľa kúskov oblečenia, ktoré nenosíme, veľa zbytočností, ktoré nepotrebujeme, veľa kozmetiky, ktorú nepoužívame, veľa vody, ktorou plytváme a napokon veľa jedla, ktoré vyhadzujeme.

Jasné, že je skvelé, ak netrpíme hladom a môžme si dovoliť veci, ktoré sa nám páčia, no myslím, že začíname byť náročnejší a chceme vždy len viac. Čo tak poobzerať sa dookola a uvedomiť si, čo všetko už máme a ktoré veci nám netreba duplicitne?

Tieto fotografie sme spoločne s Lukášom fotili ešte v marci a už som si myslela, že vzhľadom na outfit už budú neaktuálne, ale ako pozerám von oknom, tých 10°C ma presviedča o tom, že by som sa tak obliekla aj dnes. I keď Prešov nepatrí medzi moje obľúbené miesta, tieto večerné fotky sa mi dosť páčia. Vďaka Lukáš a vám ostatným želám veselý deň! A i keď prší, skúste si nájsť hocijakú maličkosť, ktorá vám spríjemní deň! Vaša Mia ♥

6 thoughts on “všetkého máme veľa.

  1. Tak v tomto s tebou úplne súhlasím. Ja mám pocit že niektorím ľuďom doslovne hrabe a beru to ako koniec sveta. U nás bola na veľkú noc taká zápcha že som rada že nemáme auto lebo aj v taxíku sme čakali 2 hodiny kým sme sa dostali domov a to sme išli len od svokri ktorá na pešo býva od nás pol hodku. Ľudia si neuvedomujú čo to robí aj s našou prírodou a celým eko systémom.
    Krásne fotky ste vytvorili

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *