sme dostatočne vďační?

Koľkokrát denne za niečo poďakujete? Koľkokrát denne si uvedomíte, čo všetko v živote máte? A koľkokrát denne poviete slovíčko “ďakujem” ?

Jasné, ani ja to presne nerátam, ale uvedomujem si, že nie všetko je samozrejmosť. Za niektoré veci poďakujeme automaticky, pri iných nám to ani nenapadne. A možno nám to nenapadne len do tej chvíle, kým to nestratíme. To, že sme zdraví a máme čo jesť , sa môže kedykoľvek zmeniť.

Poviem Vám to úprimne. Človek, ktorý sa nevie poďakovať, u mňa automaticky klesne. Nehovorím, že máme ďakovať za každú “prkotinu”, ale zo slušnosti sa to patrí, nie? Neviem, čím je to ovplyvnené. Ale najviac asi výchovou či prostredím. Hlavne v dobe instagramu a facebooku, kedy sa chce každý predviesť, čo má a, samozrejme, nájdu sa takí, ktorí chcú byť ešte „lepší“, všakže. Rýchla jazda, lezenie po mrakodrapoch či drogy u mňa určite nie sú znakmi váženia si vlastného života. Ja viem, mali by sme si ho užiť, ale nie s ním hazardovať. A potom ľudia, ktorí sú chorí by dali všetko za to, aby bolo zdraví a nemuseli by zomrieť. To je tá rovnováha na svete. Žiaľ.

V mojom živote ďakujem za všetko. Pády – vzostupy, lásku – nenávisť, rána – večery. Za zdravie, rodinu, Vikiho, priateľov, slnko, možnosti, ktoré mi život ponúka, cestovanie, blog, môžem si plniť sny, za to, že chodím do školy, za to, že nehladujem, z vodovodu mi ide pitná voda, mám si čo obliecť a v neposlednom rade za to, že v našej krajine nie je vojna. A vlastne ďakujem, že som tu a že môžem písať tento článok. Život vie byť nádherný a prináša nám množstvo nezabudnuteľných zážitkov, ktoré vytvárajú akúsi spleť okamihov, vďaka ktorým si povieme, že život stojí za to ♥

Hlavný prvok v mojom dnešnom outfite je tričko s nápisom „FREE HUGS“ a teda objatie zadarmo. Objatia ja tá najjednoduchšia vec ako niekoho potešiť, povzbudiť či utíšiť. Nakoľko v deň fotenia bolo teplo, doplnila som ho rifľovými šortkami, farbenými ponožkami, teniskami a look na pohodovú večernú prechádzku je na svete. Odkaz na dnes? Buďme vďační a veľa sa objímajme! Vaša Mia ♥

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *