rok a pol bez podprsenky.

Ahojte! Tému prsia som už riešila aj pred dvomi rokmi, kedy som vydala článok s názvom: „prsia. moje. tvoje. naše.“ No dnes by som sa rada niečo napísala o mojom „experimente“, ktorý som tak zo začiatku nazývala, až sa z toho stal životný štýl. V prvom rade by som chcela objasniť, že podprsenku myslím tú klasickú kosticovú – túto teda už vôbec nenosím. A to rok a pol.

Pravda je taká, že prsia som medzi spolužiačkami a kamarátkami mala (a stále mám) vždy najmenšie. Kupovanie podprseniek som nikdy nemala veľmi rada, pretože ešte aj tie 75A mi boli veľké, frustrovalo ma to a akurát som si pokazila náladu. Potom prišli myšlienky, že na čo nosím podprsenku, keď viem, že aj tak mi je veľká, vidno to a nechcem sa hrať na niečo, čo nie je pravda. Trvalo mi to dlho, no počas práce v Anglicku sa mi v PRIMARKU páčili čipkované sety a tak som si ich niekoľko kúpila. Úplný stop klasickej podprsenke som dala v januári 2019, kedy som si po Novom roku povedala, že to skúsim a že len preto, že sa podprsenky nosiť majú, ich ja nosiť nebudem. No a trvá mi to do dnes 🙂 Bez vypchávok, čipkované, športové, látkové a poviem vám, že sa cítim sebavedomejšie a to aj paradoxne k tomu, že prsia mám vizuálne menšie. A hlavne je to pohodlnejšie a často krát sa stane, že si ju ani vôbec nezoberiem, veď načo, keď to aj tak nevidno.

Takže ak toto číta nejaké dievča, ktoré má podobné „potíže“, neboj sa, nehanbi sa, pretože je to súčasť teba a buď šťastná a vďačná, že si zdravá, pretože je veľmi veľa výhod, ktoré malé prsia ponúkajú: s malými prsiami vyzeráš mladšie, môžeš spať na bruchu, nebolí ťa chrbát, môžeš skákať a behať bez žiadnych problémov, máš určite väčšie možnosti pri kúpe podprsenky či celkovo oblečenia a nakoniec – ženy s malými prsiami majú oveľa menšiu pravdepodobnosť, že dostanú rakovinu prsníka.Čo som si všimla, tak pekné podprsenky majú napríklad v RESERVED, GATE, H&M či SINSAY. K dispozícií sú aj rôzne e-shopy ako napríklad tu, kde rada nakupujem a pozerám si kupóny či sledujem rôzne súťaže. Možnosti je veľmi veľa, stačí si už len vybrať! 🙂

4 thoughts on “rok a pol bez podprsenky.

  1. Ja podprsenky síce nosím, ale tiež mi nesadnu len tak hocikde z mojich skúseností najviac sedia tezenis (odporúčam) lebo tam nie je 75 ale dokonca 70B tuším najmenšie a to mi pekne sedí. Bez podprsenky som len doma pripadne keď mam šaty, ktoré buď nemôžem s podprsenkou alebo to znesú aj bez 🙂 inak by som asi nedala ten pocit neze nemám podprsenku ale skôr to ze mi „stoja bradavky“ keď ne zima a pod a to dosť putá pozornosť.

  2. Podprsenku, tú kosticovú tiež nenosím už dosť dlho… a práve preto, že tiež mám malé prsia a kúpiť podprsenku, ktorá by mi sedela je boj. Ja som dosť chudá a obvod 70 ja zháňa strašne ťažko… väčšinou som si dávala športovú, do práce som proste nosila… no už od januára som doma, keďže som v decembri otehotenela, a doma som podprsenku nenosila. Lenže v tomto období sa mi prsia aj zväčšili, a po pôrode ešte oveľa viac, takže radosť. 😀 objavila som podprsenky v sinsay, tie čipkované, bez kostíc a keď už, tak si dám jednu z nich. Sú pohodlné a nič ma netlačí a sú super aj na malé prsia. 🙂 Fakt je to skvelý pocit, keď ma nikde nič netlačí. 🙂

    1. áno, možností je dnes veľmi veľa a ja najradšej siahanem v prvom rade po pohodlnosti, pretože to je základ 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *