prvý mesiac prešiel ako voda.

Ja viem, je to klišé, ale je to tak. Len „pred chvíľou“ som vám písala, že sme šťastne pristáli a už vám píšem, že prvý mesiac je za nami. Aj vám ide leto tak rýchlo?

Určite ste si všimli, že som na sociálnych sieťach nebola veľmi aktívna, ale to preto, že počas mesiaca sme mali len 4 dni voľna, takže jediné, na čo som sa po práci zmohla, bola sprcha, navarenie obedu na druhý deň, pozrieť si seriál a ľahnúť si do postele. Veru, dá to zabrať, ale veď na to sme tu a sme veľmi radi, že nám prácu ponúkajú. Pretože možno si pamätáte, ale minulý rok som nebola každý deň v práci a sedením doma si veru veľa nezarobíme. Takže aj keď sme unavení, sme šťastní, že máme prácu 🙂

A teraz k tej práci. Už som vám spomínala, že sme v tej istej fabrike ako minulý rok – teda pri bujónoch a koreninách, kde sú skvelí ľudia a som veľmi rada, že s nimi po roku môžem opäť stráviť leto. Viki je v sklade a ja v produkcii a vždy nám to tam zbehne rýchlo. Ale nie vždy sú veľké objednávky a preto som celý minulý týždeň aj s Lus bola v inej fabrike – pri hroznách.

Naša celodenná úloha je triediť hrozná v rôznom balení, biele, čierne, červené a dookola. Odtrhnúť nepekné bobuľky, prípadne zmeniť obal, ak je poškodený, či špinavý. Je to jednoduchá práca, len po čase vám z toho trošku prepne 😀 Ja obdivujem ľudí, čo to dokážu robiť roky. Je tam chladno, ale nie je to nič, čo by sa nedalo vydržať. Po 6 dňoch sme sa s Lus uistili v jednej veci – celkom sa dá zvládnuť ten chlad, aj práca, ale tí ľudia, ktorí tam pracujú sú arogantní, odporní a myslia len na seba. (česť niekoľkým výnimkám) To je moja prvá negatívna skúsenosť v Anglicku, pretože vždy sa stretávam s milými a priateľskými ľuďmi kdekoľvek, kam idem. A je smutné, že ešte aj tie kolegyne tam sú medzi sebou nepríjemné a nepomôžu si navzájom. Ja viem, nie je to vysnená práca, ale prečo kaziť deň iným ? Viete, človek má vždy na výber, buď si nájde niečo iné, kde bude šťastnejší alebo nech to aspoň neprenáša na druhých. Necítila som sa tam dobre a dúfam, že už tam veľakrát nepôjdem.

Ale okrem iného sme s Vikim oslávili tri a pol roka ♥ a vďaka NETFLIXU sme sa stali „seriáloholikmi“. Seriály, ktoré sme už videli – NARCOS, The End Of The F**cking World a momentálne pozeráme Orange Is The New Black. Všetky odporúčam, každý je diametrálne odlišný, ale som rada, že sme si zvolili tieto.

Počas jedného víkendu sme boli na rozlúčkovej garden párty pri príležitosti ukončenia školského roku, čo ste si mohli prečítať TU a druhý víkend sme obsluhovali na krstinách a bola to pekná akcia. Takže prvý mesiac bol rýchly, opäť sme zažili niečo nové, skúsili sme si novú prácu, ochutnali štvrtý druh čokolády, spoznali nových ľudí, s Lus sa nám splnil sen a spoločne sme brigádovali a ešte vtipná informácia na koniec – odkedy sme tu, je tu veľmi teplo a ešte ani kúsok nepršalo 😀

Toľko na dnes odo mňa a „vidíme“ sa pri ďalšom článku! Vaša Mia ♥

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *