neľutuj sa.

Ahojte! Ešte pred tým, ako sa dostanem k hlavnej myšlienke, by som chcela povedať, že všetko sú to moje osobné zážitky a skúsenosti. Každý sme jedinečný a každý máme svoju hranicu zvládnutia situácií.

Na tento článok ma inšpirovala obyčajná otázka od rôznych ľudí, keď som im povedala, že brigádujem v Košiciach (a som na byte v Prešove). „To sa ti chce cestovať?“ Zakaždým som odpovedala: „Áno, chce.“ Áno, chce sa mi cestovať. Áno, chcem získať nové skúsenosti. Áno, chcem si zarobiť. A áno, niekedy večer v zmeškanom vlaku mám nervy, ale aj tak to všetko stojí za to.

Keď sme boli v Anglicku úplne prvé leto, pracovali sme v sklade, kde bola práca veľmi náročná a boli dni, kedy som s plačom chodila domov. A áno – mohla som skončiť a sedieť na zadku. Nezarobiť a nič nové sa nenaučiť. Zvládla som to a to len preto, lebo som sa neľutovala. A to sa určite nechcem vychvaľovať, len vám chcem povedať, že je to o sebazaprení a o uvedomení si, čo vlastne chceme a hlavne – čo všetko sme pre to ochotní urobiť.

Študujem a popri tom mám stále aspoň 2 rôzne brigády. Áno, zvládam to a viete prečo? Pretože sa neľutujem. Ľudia na svete musia pracovať aj 16 hodín denne, pracujú v hrozných podmienkach, nemajú čo jesť, piť, majú rodinu a musia to nejako zvládnuť. Áno, mohla by som „len“ študovať, ale bolo by mi to trápne, aby mi v 24 rokoch rodičia všetko platili. Veď mám zdravé ruky, nohy a každá brigáda je len plus a ani neviem, kedy sa mi v budúcnosti skúsenosť môže zísť.

Samozrejme, že je tu aj istá finančná motivácia, kedy si môžem kúpiť niečo za vlastné peniaze, či potešiť niekoho blízkeho len tak malým darčekom. Ja si neviem predstaviť, že by som nebrigádovala. Nech ma čaká čokoľvek, vždy si poviem, že to určite zvládnem, pretože to zvládli aj iní. Mám pocit, že mladšia generácia sa ľutuje, nechce sa im a ja sa niekedy bojím, ako to bude ďalej.

Každopádne – týmto článkom Vás chcem povzbudiť, aby ste sa nebáli, že ak sa chce, tak sa dá zvládnuť všetko. Neľutujte sa a urobte niečo pre seba a pre svoju budúcnosť. ♥

A ešte by som napísala pár viet o tomto outfite. V prvom rade by som sa chcela poďakovať na všetky krásne reakcie na tieto šaty, ktoré som si ulovila v outlete. Sú ľahunké a vzdušné ako balón, vynikajú z davu a aj napriek tomu, že mám menšie prsia, krásne sedia a ja sa teším už na ďalšie leto. Za krásne zábery a make-up ďakujem mojej Broni ♥ Majte ešte veselý deň, Vaša Mia!

3 thoughts on “neľutuj sa.

  1. To je skvělé, že k tomu tak pristupujes. Taky jsem celý studium pracovala a nikdy to fakt nebylo jednoduchý. Nemyslím si ale, že tyhle otazky jsou jen mladší generace, naopak znám hodně starších, stejně starých i dospělých, který se snaží vše flákat a nic navíc určitě nedělají a není jim blbý se nechat živit rodiči :/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *