letná dovolenka v Turecku.

Ahojte! S Vikim sme si posledné tri roky vraveli, že pôjdeme cez leto na dovolenku. Vždy po Anglicku, že nájdeme niečo v septembri a budeme letieť rovno z Londýna, no vždy sme tam ostali dlhšie ako sme plánovali a tak sme sa vracali 3-4 dni pred začatím školy a žiaľ, dovolenka sa nekonala. Až do tohto roku, kedy do Anglicka nejdeme. Po 4 a pol roku naša prvá spoločná dovolenka! V Turecku! Ultra all inclusive! Tak poďte si prečítať, ako sme sa mali ♥

DOPRAVA

Nakoľko sme si dovolenku našli cez cestovnú kanceláriu SATUR, doprava bola v cene a teda letecky Košice – Antalya. Tam nás čakali delegátky a autobus, ktorý nás odviezol až pred hotel. Tak isto to bolo aj cestou naspäť.

KDE SME TO VLASTNE BOLI UBYTOVANÍ?

Náš týždeň sme strávili v nádhernom 5* hoteli ARCANUS, ktorý je hneď pri pláži, má velikánsky bazén a aj veľmi pekné okolie hotela, kde sa dá poprechádzať. Prikladám aj priamy link. Všetko bolo presne tak ako na obrázkoch, pekné a čisté izby. Dokonca sme dostali izbu s výhľadom na more, čo sme ani nečakali a bola som z toho unesená. Všetky priestory hotela sa nám páčili, priestranná jedáleň (dalo sa jesť aj vonku) aj vstupná hala, reštaurácie. Dokonca na prízemí sa nachádzali obchodíky, kaderník, kozmetička, doktor, mohli sme si dať vyvolať fotky, SPA a posilka. Hotel 10/10!

JEDLO

Ako ste si už mohli prečítať, mali sme ultra all inclusive. Páni, toľko jedla pokope som asi ešte ani nevidela. Niečo také som zažila prvýkrát, nakoľko aj takáto dovolenka pri mori mala u mňa premiéru. S Vikim sme, samozrejme, pribrali – veď inak sa ani nedalo, keď sme mohli jesť vkuse a chceli sme všetko ochutnať a viete čo? Aj keď som na dovolenkovú postavu makala polroka, neľutujem to, pretože som si to nesmierne užila a schudnúť sa dá opäť, no nie? 🙂 A všetko jedlo bolo chutné, takže jedlo 10/10!

SLUŽBY / PROGRAM

Čo sa týka čašníkov, animátorov či celkového personálu – nemali sme ani jednu negatívnu skúsenosť. Všetci boli milí, pokorní, snažili sa, až som sa miestami cítila ako „nadčlovek“. Izba bola uprataná každý deň a všetko bolo super. Takmer každý večer o 20:30 bola diskotéka pre deti a potom o 21:30 bol program – či už rôzne tanečné vystúpenia, cirkusy alebo predstavenie tureckej kultúry. Ale ak nechcete ísť na program, pri bazéne sa dá sedieť do noci a popri živej hudbe si môžete vychutnávať drinky. Samozrejme, ešte čo sa týka programu cez deň – SATUR nám ponúkal rôzne výlety na každý deň, či už pol alebo celodenné. No my sme sa vybrali „na vlastnú päsť“ autobusom do blízkeho mesta Side, poprechádzali sme sa popri mori a strávili sme tak krásne poobedie. Druhýkrát sme sa opäť autobusom (jedna cesta pre jedného stojí 1€) vybrali do mesta Manavgat a navštívili sme mieste trhy. Takže nudiť sa určite nebudete! Služby a program 10/10!

POČASIE

.. nám vyšlo nádherné, ba až nadpriemerné. Teda aspoň pre nás. 33°C/34°C cez deň nám úplne stačilo, takže ak by sme sa pre Turecko mali rozhodnúť znovu, bolo by to v júni, pretože v lete 40ky nie je nič pre nás. I keď ja sa radšej potím ako mrznem, ale aj z tých nižších teplôt som bola spálená 😀 Počasie 10/10!

JAZYK

Počas nášho pobytu bolo na hoteli najviac Nemcov a potom nás Slovákov, Čehov, Rusov (a iní), takže som sa niekedy ani vôbec necítila, že som v nejakom Turecku, pretože vôkol som počula známy jazyk. My sme sa dorozumievali po anglicky, ale stačia úplne základy, pretože ak by ste ani vôbec nič po anglicky nevedeli, delegátka vám so všetkým pomôže 🙂 A Turci sa už tiež čo-to po slovensky naučili, takže jazyk neberte ako veľkú prekážku. Teda píšem za náš rezort, nie za celé Turecko.

CENA

Určite vás zaujíma aj toto a keďže som tam nebola zadarmo ani som to nedostala ako darček. (haha) Táto last-minute dovolenka bola kupovaná 6 dní pred odletom a vyšla nás bez mála 1300€, s tým, že okrem trhov sme neminuli ani cent. Určite sa to oplatilo, pretože keby sme si tento hotel zabookovali na vlastnú päsť, zaplatili by sme možno aj raz toľko. A nie, neľutujeme to, pretože máme krásne zážitky a nakoľko sme niečo také absolvovali prvýkrát, vyšlo to až nad očakávania skvelo! ♥

ČO BY SOM ZMENILA?

To je skôr osobné a nabudúce už zoberieme aj náš foťák, pretože s fotkami z mobilu nie som až taká spokojná, ale ako som spomínala, išli sme do Turecka prvýkrát a foťák nebol lacný. Na izbe sme mali trezor a aj keď sme si mobily nechávali bez dohľadu na lehátkach, nikto nám nič neukradol. Takže nabudúce berieme aj foťák. Ale čo sa týka celkového výberu dovolenky, nič by som nemenila a keby sa dalo, zajtra by som šla znovu! ♥ Takže toľko odo mňa, ak by ste mali ďalšie otázky, kľudne mi napíšte. Vaša Mia!

prvá prechádzka popri mori ♥
kávička s výhľadom na more? aj každý deň! 🙂
mňam, mňam, mňam.
počas dovolenky som prečítala takmer tri knihy 🙂
selfíčka 🙂
♥ ♥ ♥
melón bol na programe každý deň ♥
náš hotel 🙂
ja, Viki a náš melón 😀
fotka z výletu. Boli sme v meste SIDE ♥
ranný východ slnka ♥
♥ bolo to N Á D H E R N É ♥

2 thoughts on “letná dovolenka v Turecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *