len tak sa zamýšľam ..

Ahojte! Dnes som si pre vás pripravila článok trochu iný, ako som písala doteraz. Vlastne to ani nebude úplne ucelený text, skôr niekoľko myšlienok či úvah, ktoré sa mi víria hlavou a nad ktorými sa LEN TAK ZAMÝŠĽAM ..

Najčastejšie, samozrejme, premýšľam cestou či už v MHD-čke, vlaku alebo pri konkrétnych situáciách a hneď by som začala jednou spred pár dní. Začala som (okrem iného) brigádovať ako obsluha v jednej malej reštaurácii. Prišla pani v strednom veku (áno presne taká pani, ktorá rada znepríjemňuje život iným) a poprosila si cestoviny. Naložila som jej ich, pridala omáčku, keď na mňa vybehla so slovami ku mojej kolegyni: „viete čo, naberte mi to vy! Ako mi môže dať cestoviny len na jednu stranu taniera a tá omáčka je tiež zle naložená! “ a vtedy som sa zhlboka nadýchla, povedala som si „Mia, si tu prvýkrát a nechceš prísť o brigádu, drž hubu“ .. prvotne ma vytočila jej reakcia a potom som sa zamyslela, že či je to naozaj tak veľmi životne dôležité, ako presne budete mať naservírované jedlo a či jej to po úprave od mojej kolegyni chutilo viac .. nie že by som teraz obhajovala seba, len ide o to, že v živote je toľko iných dôležitých vecí ..
Keď je človek zdravý, rieši tieto blbosti, ktoré sú tak veľmi nepodstatné .. a keď je „zrazu“ chorý, vau, ako si všetko začne vážiť, zmení sa, vníma maličkosti a je z neho iný človek .. škoda, že si tieto veci neuvedomuje skôr, ako mu to ukáže život sám ..

Zamýšľam sa nad tým, že asi nikdy nebude „spať“ celý svet a je jedno koľko je hodín, určite sú ľudia, ktorí pracujú, spia, jedia, majú rande, upratujú, čítajú, pijú kávu, športujú alebo sú v spoločnosti priateľov .. svet jednoducho nikdy nespí a bojím sa, ako to s nami bude ďalej, pretože témy ako plytvanie jedlom, znečistenie oceánov či kriminalita nás denne sprevádzajú ..

Na svete je vyše 7 miliárd ľudí a ja premýšľam, ako je nádherné, že každý vyzerá inak a tým je výnimočný. Existuje vyše sedem miliárd rôznych postáv, očí, rúk, pŕs či tvar úst. Ak sa mi stane nejaký trapas, uvedomím si presne tento počet a poviem si, no a čo, veď práve teraz sa možno zahanbená situácia stala ďalšiemu miliónu ľudí 🙂

Samozrejme, takto by som mohla pokračovať donekonečna, pretože tém a situácii je nespočetne veľa. Rada by som ale ešte niečo napísala k týmto fotkám, ktoré sme nafotili spoločne s Nikou. Pôvodne sme chceli cvaknúť pár záberov v McDonalde, ale tam nám to zakázali, takže sme museli vymyslieť plán B a myslím, že to možno vypálilo ešte lepšie 🙂 Ľudia sa síce na nás pozerali, ale nás to neodradilo a aj vďaka tomu vám ich môžem takto hrdo ukázať! Nika, ďakujem! ♥

A nad čím sa zamýšľate vy? Kľudne mi nechajte komentár 🙂

2 thoughts on “len tak sa zamýšľam ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *