ľahký obedík

Ahojte opäť! Dnes máme druhý marec, slnko svietilo (aj keď pofukoval fúkal zimný vietor) a razom sa ten deň stal krajším. A atraktívnejším vstať z postele. Dúfam, že ste mali krásny a veselý deň (ako ja), pretože radosť a potešenie treba hľadať aj v tých najmenších a banálnych veciach 🙂

Blogujem mesiac. O všeličom. Tentokrát by som chcela váš „receptár“ obohatiť o skvelý a ,samozrejme, zdravý obed, pretože možno tak ako ja, aj vy premýšľate, čo by ste si pripravili cez víkend. Možno vás inšpirujem a uisťujem vás, že vďaka detailnému postupu to zvládnu aj začiatočníci 🙂 Majte príjemný večer!

P.S: marec je mesiac knihy, tak dúfam, že máte nejakú rozčítanú, pretože vďaka knihe sa môžeme „presúnúť“ do nášho vlastného sveta a čítanie obohacuje. Čítať sa naozaj oplatí! 🙂

Budeme potrebovať:

250g kuracích pŕs ( pre dve osoby)
ľubovoľnú zeleninu
6 zemiakov
olivový olej
mleté čierne korenie
soľ
korenie na zemiaky
mletá sladká paprika
granulovaný cesnak
grilovacie korenie
polievková lyžička horčice
čajová lyžička medu

Postup:

1. Mäsko si nakrájame na plátky a pripravíme si marinádu a to tak, že do nejakej nádoby, či misky si naukladáme prsia, polejeme olivovým olejom, okoreníme podľa chuti ( ja som dala mleté čierne korenie, soľ, grilovacie korenie, mletú papriku, granulovaný cesnak, horčicu a med), premiešame a necháme odstáť. (kľudne si ho môžete „omarinádovať“ aj deň pred tým)
2. Naškrabeme si zemiačky, nakrájame na kocky, osolíme vodu a dáme ich variť.
3. Ja som mäsko robila na grile, ale kľudne si ho orestujte aj na panvici.
4. Ak už sú zemiačky uverené, scedíme ich. Ja som ich nechala v tom istom hrnci, pridala olivový olej, korenie na zemiaky a opiekla. Ale môžete ich taktiež pripraviť aj na panvici.
5. Skontrolujeme mäsko, či už je hotové 🙂
6. Do malého „kastróla“ si pripravíme zeleninku a sledujeme, kým nebude mäkká.
7. Ak je všetko dovarené, dopečené a mäkké, môžeme podávať!

 

 

2 thoughts on “ľahký obedík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *