korona. sme viac vďační?

Korona. Slovíčko, na ktoré nikdy nezabudneme a vždy, keď sa vysloví, prejdú nami pocity rôzneho druhu. Od strachu, oddychu, (ne)produktivity, cvičenia, pečenia, nervov, veľa voľného času až po radosť. Každý z nás to prežíva „po svojom“. No myslím, že všetkých bez výnimky nás naučila jednu vec – VĎAČNOSŤ. Ja ďakujem za každý deň, za všetko, čo mám a snažím sa to robiť aj verejne na mojom instagrame, aby sme si uvedomovali, aké máme šťatie a čo všetko máme.

Mám pocit, že sme si prestávali vážiť prírodu a až teraz sme si uvedomili, akí sme za ňu vďační, že si môžme niekam počas tejto karantény vyjsť. Musíme si priznať, že žijeme v materiálnom svete a mysleli sme si, že si môžme kúpiť všetko kdekoľvek a kedykoľvek, až kým sa nezavreli takmer všetky obchody a prístup sa skomplikoval. Zrazu sme si uvedomili, akí sme vďační za rodinu, zvlášť starých rodičov, keď sú v poriadku a zdraví. Karanténa nás „zatvorila“ doma, aby sme s najbližšími trávili oveľa viac času a naučili sa spolu vychádzať spoločne. Možno ste si zahrali človeče, či na dvore zahrali volejbal. Kedy inokedy by ste sa k tomu dostali?

Všetci, ktorí podceňovali svoje zdravie a nevážili si ho, sa im (dúfam) zmenil pohľad a uvedomili si, že je to síce klišé, ale naozaj máme len jedno a niekedy stačí málo na to, aby sme ho stratili. Možno sme priveľmi dbali na náš výzor, až sme zabudli, že skutočná krása sa nachádza inde. A určite sme si uvedomili, akí sú lekári nenahraditeľní, pretože bez nich by to tu vyzeralo omnoho horšie. Práve preto im ďakujeme aspoň potleskom. A v neposlednom rade sme možno zmenili pohľad na učiteľov a zistili sme, že mali by sme byť za nich vďační, pretože rodičia sami uvideli, že táto rola nie je najjednoduchšia.

I keď to znie kruto – asi sme ako ľudstvo mali dostať takúto príručku. Samozrejme, že nám táto choroba veľa zobrala, ale na druhej strane, nás veľa naučila a hlavne nám ukázala, že máme byť viac vďační a ukázala nám, čo je naozaj dôležité a potrebné. Verím, že všetci, ktorí sa dostanete k tomuto článku, ste zdraví a v bezpečí. Máte čo jesť a piť, máte si čo obliecť, nemrznete a máte v okolí niekoho, kto vás veľmi ľúbi. A tak sa na chvíľu zastavte, poobzerajte dookola a poďakujte. ♥

A ešte pár slov k outfitu. Fotili sme ho spolu so sestrou. Bol nádherný slnečný februárový deň, kedy sme ešte nemuseli nosiť rúška a netušili sme, čo nás čaká. Náušničky, okuliare a kabátik mi zapožičala Radka, takže ďakujem! 🙂 A myslím, že takýto účes budem nosiť častejšie. Majte ešte veselý deň, Vaša Mia! ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *