kompletná prerábka mojej izby. krok po kroku.

Ahojte! Ako viete, 5 rokov som väčšinu času žila v Prešove, nakoľko som tam študovala a brigádovala. Prácu som si však našla pod Tatrami, čo znamenalo, že som sa vrátila domov. Bývame so starými rodičmi a bývala detská izba sa dole u nich veľmi nevyužívala a tak sme sa s rodičmi rozhodli, že ju postupne prerobíme a bude z toho moja izba/pracovňa, kde by som sa pripravovala do práce, tvorila obsah na instagram a v neposlednom rade doučovala. A tak sme sa v októbri pustili do toho.

Najväčší podiel práce má na nej môj najšikovnejší tatik na svete, ktorý mi strop znížil sadrokartónom, dal novú podlahu, prerobil elektrinu, pomaľoval steny a pôvodné skrine, navŕtal obrazy a poskladal nábytok. No poďme pekne postupne. Najskôr som chcela pôvodné skrine úplne dať preč, pretože som vedela, že by mi tam nepasoval a ja nie som najväčší fanúšik retro štýlu. Tatik navrhol, že by sme ich mohli premaľovať a uvidíme, ako to bude vyzerať a veru že skrine nabrali nový moderný nádych a nakoniec som rada, že sme si ich nechali. Z jednej, kde bola presklená vitrína, je teraz moja farebná knižnica. Čo ani nebolo naplánované a vyzerá skvelo, sú na nich čierne detaily.

Ako uvidíte na fotkách, pôvodná farba bola žltá, ktorú som od začiatku vedela, že ju chcem zmeniť. Rozhodla som sa pre staroružovú, pretože vo všeobecnosti mám ružové veľmi rada, dá sa jednoducho skombinovať s inými farbami teraz, keď to vidím ako celok, som veľmi spokojná s výberom. FUN FACT: keď som si vybrala farbu zo vzorkovníka (z OBI), tak som si ho nosila ( a ešte stále ho nosím) v peňaženke, že ak by mi hocičo padlo do oka, budem presne vedieť moju farbu, aby sa v izbe zas nebilo priveľa odtieňov ružovej 😀 . Rozhodli sme sa, že dve steny budú biela a dve ružové, aby to nebolo úplne tmavé.

V izbe bol pôvodný asi „storočný“ koberec, ktorý bolo potrebné dať preč a položiť novú modernú podlahu, ktorú mám tiež z OBI. Tá izba bola úplne iná, už len keď sa tam dala tá podlaha a premaľovala sa. Najväčší oriešok bolo nastajlovanie nábytku s tým, že ešte som tam chcela aj pracovný stôl či nočný stolík. S mamkou a tatikom sme to niekoľkokrát merali, imaginárne presúvali, ukladali, no prišli sme na finálne riešenie.

Krásne zrkadlo mi naši našli v JYSK-u za vtedy skvelú cenu – 60€! Chcela som ho mať pri okne, aby som mala pekné svetlo na fotkách, ale to nebolo možné, keď som chcela stôl a preto má zrkadlo teraz nové miesto, ale nevadí to, hlavné je, že ho mám. Našla som Vám ho tu, no už nie je v akcii, ale ak bude, určite si ho kúpte. Je nádherné.

Keď už sa to začalo reálne črtať, povedala som si, že stenu, kde bude posteľ, chcem mať dominantnú a že by som tam chcela obrazy. Stránku desenio.sk určite poznáte, no ak nie, je to raj plagátov a obrazov, takže sa tam mrknite a určite si niečo vyberiete. Čo ale musím povedať je, že rámy mi už pripadali trochu drahé na tej stránke, takže som si objednala len plagáty a rámy mám z obchodov ako Pepco či JYSK 🙂

Vybrať si kancelársky stôl tiež nebolo hneď, nakoľko som bola obmedzená rozmermi a tiež som nechcela úplne jednoduchý. Prešla som viacero stránok a nakoniec som si zvolila tento, ktorý je síce jednoduchý, no pritom zaujímavý a štýlový a má odkladací priestor. Vtedy stál 140€ a využili sme 10€ zľavu na prvý nákup, takže nakoniec to bolo 130€.

Raz, keď sme boli v Jysku a hľadali ešte nejaký ukladací priestor, narazili sme na tieto krásne poličky (vtedy boli za 22€) , komodu (ktorá je práve v akcii) a nočný stolík. To sme ani nemali naplánované, že budú z takého istého dreva ako ten stôl a takto skvelo to vyšlo ♥.

Zbytok doplnkov: ružovú deku a ružové obliečky na vankúše mám z PRIMARKu, ružový kvetináč s umelým kvietkom z IKEY, svetielka prevažne z Pepca, stoličku máme už veľa rokov a niekedy sme ju mali v detskej izbe, no teraz tam má Radka fitloptu a tak som si stoličku zobrala ja. Kožušinku pod stolom je z JYSKu, tu je link, no tiež som vychytala zľavu a stála len 15€. Malú lampičku na nočnom stolíku mám zo Sinsay (inak, aj tam majú krásne veci) a stropnú lampu z Merkury Market len za 15€! No a posteľ sme teda nechali pôvodné, pretože tam ladí aj farebne a aj je veľmi praktická, keďže sa dá z oboch strán otvoriť a tak sa mi ponúka ďalší odkladací priestor.

Myslím, že som spomenula všetko, čo som chcela, ak by ste ešte mali nejaké otázky, kľudne zanechajte komentár. Ak by som to mala zosumarizovať, celá prerábka vyšla okolo 500€. Málo či veľa? Už ako sa na to pozrieme. Izba je moderná, nadčasová a bude „in“ aj o 10 rokov. Cítim sa v nej skvelo a veľmi sa z nej teším ♥ A teraz poďme na fotky, pretože radšej raz vidieť ako len opisovať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *