farbenie vlasov doma.

Ahojte! Ak by ste mi pred pár mesiacmi povedali, že si budem sama doma farbiť vlasy, tak vás vysmejem. Povedala by som, že nikdy by som sa na to neodvážila. Ale nikdy nehovor nikdy, všakže.

Viete, zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé činy a tak som si minulú sobotu povedala, že na svoje vlasy sa už viac nemôžem pozerať a necítim sa medzi ľuďmi moc komfortne. Celé to začalo v decembri minulého roka, keď som sa rozhodla pre sivé vlasy. Všade na instagrame a youtube to vyzeralo celkom jednoducho a všetkým (aj tmavovláskam) to hneď chytilo. Ale neverme všetkému, čo tam nájdeme. Ale mne sa to natoľko zapáčilo, že som si tvrdohlavo šla za tým.

Neviem, či bola chyba v mojich vlasoch alebo v kaderníctvach, ktoré som navštívila, ale nikdy to nebolo úplne podľa mojich predstáv. Farba nebola rovnomerná (aj keď na fotkách to tak mohlo vyzerať), mala som pásy, ktoré boli v inom odtieni ako zvyšok a nebavilo ma vždy nosiť drdol alebo cop, aby som to aspoň nejako maskovala.

A tak som v nedeľu zašla do Tesca a asi polhodinu sa rozhodovala, ktorú farbu zobrať. Nakoniec som sa rozhodla pre L´OREAL a odtieň 6 – TMAVÁ BLOND. Čítala som, že ak máte vlasy dlhšie ako po ramená, máte si kúpiť dve balenia a práve z tohto balenia mali posledné dva kusy. Pomyslela som si, že osud nás spojil a bude to tá „pravá farba“ 😀 Ale poviem vám, že nebolo mi všetko jedno, takmer som sa aj pred kasou otočila, ale moje vnútorné ja mi hovorilo, že horšie, ako je to teraz, to už nebude a nemám čo stratiť.

Vlasy som pred farbením nemala umyté niekoľko dní, takže farba mohla veľmi pekne chytiť. Tak som si dala pre istotu na seba ručník a postupovala som presne podľa návodu. Prikladám aj mini-zostrih 🙂 Farbu som nechala pôsobiť 30 minút. Som veľmi rada, že som zvolila L´OREAL, pretože v balení bolo ochranné sérum, ktoré som si aplikovala pred farbením, farbiaci krém, ktorý som zmixovala s oxidačným činidlom a na koniec, keď som farbu zmyla, aplikovala som záverečnú starostlivosť v podobe kondicionéru a tie mi vlasy nádherne zjemnil a cítila som sa ako by som prišla od kaderníka 😀 naozaj. S výsledkom som veľmi spokojná! Vyzerá to lepšie, prirodzenejšie a v celku rovnomerne.

Takže v konečnom dôsledku mi je ľúto peňazí, ktoré som do toho investovala ( a málo ich nebolo ), okej, mala som chvíľu sivé vlasy, ale aj napriek fialovým šampónom a kondicionérom sa rýchlo vymývala. V dohľadnej (aj nedohľadnej) dobe sivé vlasy už neplánujem. No páčiť sa mi budú aj naďalej 🙂 Takže nabudúce si určite PORIADNE rozmyslím, čo idem robiť s mojimi vlasmi. A premyslite si to aj vy, moja osobná rada 😛

Ešte veselú nedeľu! Vaša Mia ♥

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *