dopraj a bude ti dopriate.

Ahojte! Ani neviem, kde začať. No ako prvé by som rada spomenula moje posledné (teda asi cca tak ročné) úvahy o ľuďoch, o našom medziľudskom správaní a prežívaní. Ani neviem, ktorý bol ten rozhodujúci moment, kedy som sa nad tým začala zamýšľať hlbšie, ale niekedy čím viac času tomu venujem, tým som smutnejšia, prečo?

Mrzí ma, ako sú ľudia k sebe nepríjemní, povrchní a ani za nič si vzájomne nepomôžu. Jedna z najčastejších vlastností je, že KAŽDÝ MYSLÍ LEN NA SEBA. Vídavam to či už na škole, v mojich brigádach alebo pri rôznych životných situáciach. Minule, keď som cestovala autobusom do Košíc, prisadla si ku mne staršia pani s dvomi darčekovými taškami a veľkou kyticou kvetov. Bolo mi jasné, že jej bude nepríjemné celú cestu držať v ruke kyticu smerom do uličky a tak som jej navrhla, že nech si ju položí na moje kolená. A takto sme celý čas cestovali. Na konci mi veľmi pekne poďakovala a ja som jej popriala peknú oslavu. Bolo to veľmi milé. ♥ A nepíšem to tu, aby som sa pochválila, ale aby som ukázala, že pomôcť človeku sa dá zadarmo a veľmi jednoducho. Niektorí ľudia sa proste nevedia vcítiť do druhých, čo ja povedať nemôžem, pretože ja myslím v prvom rade na toho druhého. I keď ho nepoznám. (čo je niekedy aj na škodu) No stačí len taká maličkosť a človeku to môže pomôcť.

Ľudia na Slovensku straaašneee všetko (a častokrát zbytočne) riešia ľudí naokolo. Či už preto, lebo ten druhý má červené vlasy, modré očné tiene, je príliš chudý. príliš tučný, má krátku sukňu, moc tmavú farbu rúžu, priveľa farieb, má staršieho partnera alebo preto, že sa nedajbože drží za ruku s rovnakým pohlavím. (ale to je iná téma) a načo? Ako im to pomôže? Ja sa držím hesla, že pokiaľ tá osoba či už mne alebo iným neubližuje, načo ju budem zbytočne „rozoberať“ a ohovárať. Pokiaľ je ona spokojná a šťastná, nechám si ju žiť jej vlastný život. ♥ Nech už vyzerá či robí, čo chce ona.

DOPRAJ A BUDE TI DOPRIATE. Tak ako to mám v nadpise, by som tento článok chcela zakončiť. Skúsme sa nabudúce potešiť, keď niekto niečo vyhrá, či splní si sen. Každý máme možnosť splniť si ten svoj, nech to trvá akokoľvek dlho. Nezáviďme, pretože každý si je strojcom svojho šťastia a to, že niekoho „potopíme“ pre jeho úspech, tým svoj nedosiahneme. Tak ak nabudúce budete chcieť niekoho poriadne poohovárať, skúste sa najskôr zamyslieť nad sebou, čo vy môžte urobiť pre seba, aby ste sa mali lepšie. Pretože všetká láska, ktorú rozdáš, sa ti vráti a ostane. Vaša Mia ♥

A len veľmi krátko k outfitu: tieto maximálne pohodlné šaty som si požičala od Radky (zo sestrinej skrine), doplnila som ich o dlhé čierne čižmy a výraznou očnou linkou. V deň fotenia bolo veľmi príjemné a ja som vďačná, že mi s fotkami pomáhala Radka. Dikičko! ♥

2 thoughts on “dopraj a bude ti dopriate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *