domov.

Nedeľa ráno, vstávam zavčasu, naraňajkujem sa, namaľujem, pobalím ešte drobnosti a vyrážam na vlak. DOMOV. Po troch týždňoch i keď len na deň. V Poprade ma na stanici čaká mamka, tatik a sestra. Sadáme do auta, zastavíme sa ešte doma po našu Peggy a pokračujeme do Tatranskej Lomnice. Svieti slnko, nekonečne krásne Tatry mám priamo pod nosom. DOMOV.

Väčšinu času teda trávim v Prešove, pretože tu bývam s Vikim , študujem, brigádujem, chodím do posilky, robím si autoškolu. Úprimne, Prešov určite nepatrí medzi moje obľúbené mestá a som tu hlavne kvôli škole, no po nej tu ostať neplánujem. Akoby tu „zdochol pes“. I keď nie som priamo z Popradu, mám ho oveľa radšej, no nie preto, že by som tam chodila na strednú a strávila tam veľa času, ale pretože že to tam „žije“. Koľkokrát sa prejdem po námestí, stretávam veľa mladých ľudí, mamičky s kočíkmi, malé deti, študentov, dôchodcov a celkovo má Poprad oveľa krajšiu atmosféru. DOMOV.

Nech je to akékoľvek klišé, no asi si to musí každý uvedomiť sám, že odkedy som Prešove, DOMOV sa teším oveľa viac. Už len pre to, že tu som v byte a doma v dome. Že počas teplých dní si doma zájdem na našu chatku, ktorú máme na záhrade, zoberiem knihu do ruky, vyložím si nohy a vdychujem čerstvý tatranský vzduch. Že sa pohojdám na hojdačke, či vychutnám si kávu s babkou na terase. So sestrou si „nacapem“ masku na tvár, pustíme si telku, zahráme si hry, dám si vaňu či priamo z okna mám výhľad na Tatry. Milujem to. DOMOV.

O fotky sa postarali mamka so sestrou a vznikli veľmi pekné zábery, s ktorými by som sa s vami chcela podeliť. A to, do akej farebnej kombinácie sa oblečieme, sme sa so sestrou nedohodli. Jednoducho, nejako telepaticky sme vsadili na žltú, sivú a červenú. Ruky sme si od snehu necítili, Peggy sa poriadne vybehala, poprechádzali sme sa, nafotili, vymrzli, posrandovali a spokojní sme sa vrátili DOMOV, kde sme v tú nedeľu mali menšiu rodinnú oslavu 80-tych narodenín môjho deda.

Je krásne, ak sa rodina stretne pokope, je krásne, ak sa máte kam vrátiť a je krásne byť milovaný. Majte ešte veselý zvyšok dňa, zastavte sa a uvedomte si, čo všetko máte, pretože i keď sú to maličkosti, záleží na nich. Vaša Mia ♥

4 thoughts on “domov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *