čo vy a zdravá strava?

Boože, koľko ja som už mala v živote pokusov o výlučne zdravú stravu bez sladkého, mastného, kalorického .. Maximálne mi to vydržalo 2 mesiace. Jednoducho vždy sa nájde niečo z vyššie uvedeného, čo mi „skríži“ cestu a ja si neviem pomôcť. Malý keksík, kúsok čokolády, koláčik, hrsť pražených a solených arašidov, zmrzlina, trojuholník pizze, buchtička, kúsok čipsov.. Vlastne keď sa teraz nad tým tak zamýšľam, sú to potraviny viac-menej sladkého charakteru. Ak by som si mala vybrať, či vydržím bez sladkého alebo slaného, určite by to bola druhá možnosť!

Už od puberty sa snažím stravovať zdravo. Ale povedzme si to na rovinu – je to drahšie. Ak by som si mala každý deň dať rybku, smoothie, či zdravé napodobeniny nezdravých jedál, musela by som mať asi nejakého sponzora. Hlási sa niekto? Čo sa týka mňa, je len minimálne množstvo vecí, ktoré mi nechutia, čiže nie je to tom, že by mi zdravšie potraviny nechutili, ale skôr o peniažkoch, niekedy čase, či dostupnosti. Nie som vegerarián ani vegán ani nič podobné. Som všežravec 😀

No na druhej strane mám vždy v hlave červené svetielko, kedy mi poviem: „dobre Mia, toto už je veľa, trošku sa ukľudni“ . Z dvoch dôvodov – pohľad na zaobalené telíčko a pohľad na vyrážky. Ale to mám za to, že sa neviem ovládať, že?

Každopádne neuznávam drastické diéty, či sebatýranie. Ak máte na niečo chuť, nedoprajete si to a tým si spôsobujete nervozitu, hlad, nervy, či vyčerpanie – toto nie je cesta. Na internete nájdete milión spôsobov a receptov ohľadom zdravej stravy. Stačí si už len vybrať. Stačí si vybrať to, čo bude vyhovovať vám a nie autorke článku. Tak, aby ste sa cítili spokojní sami so sebou.

I keď je spoločnosť aká je a chudé dievčatá majú vždy „navrch“, páči sa mi, že sú tu také baby a ženy, ktoré sa nehanbia za kilečko navyše a s hrdosťou sa tak prezentujú. Podľa mňa by ideál krásy ani nemal existovať. V prvom rade by mal každý začať od seba. Mať sa rád, akceptovať sa. Pretože iba ak ste spokojní sami so sebou, môžte byť spokojní s vašim okolím. Ak nie ste, prosím, nevybíjajte si to na iných, nekritizujte ich alebo nebodaj neurážajte ich. Je to ich život a nech sú tí ostatní šťastí v akomkoľvek tele, nechajme ich žiť si ich život.

Telo máme iba jedno. Vážme si ho, starajme sa oň, doprajme mu to najlepšie a ono sa nám to vráti! Veselý deň ešte ♥

P.S I – moje smoothie: jahody, pomaranč, jablko a čučoriedky. Ak by som mala denne zvyšných 2,50€, pijem to každý deň 🙂
P.S II. – kľudne mi do komentára napíšte, ako to vidíte vy 🙂

 

 

2 thoughts on “čo vy a zdravá strava?

  1. Super článok! Ja som si prechádzala rôznymi obdobiami, aj takými kedy som zásadne nejedla nič sladké, nič tučné atď … teraz si doprajem v rámci medzi čokoľvek, stále prihľiadam na stravu, ale určite si nič neodopieram 🙂
    THE NOELA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *