„čo si pomyslia iní?“

Začnem pár slovami o vzniku týchto fotiek, pretože sa vždy pri ich prezeraní pousmejem. Bol štvrtok večer, sedeli sme s Broňou v parku v Košiciach a priamo (ako to ja viem) som sa jej opýtala, či by sme nenafotili tieto šaty, pretože v Prešove nepoznám pekné miesta na fotenie. Broňa, moja ochotná kamoška, súhlasila a s 15% baterky na mojom mobile sme to dali a ja som s výsledkom veľmi spokojná! ♥

Veľa sme sa pri fotení smiali, ľudia sa na nás pozerali, ale mne to bolo jedno, pretože prečo by som sa kvôli úplne cudzím ľudom nemohla nahlas smiať či robiť pri fotení srandičky? Pretože presne o tom to všetko je – „čo si pomyslia iní?“ Minule som čítala taký citát, že presne táto fráza zabila už nespočetne množstvo snov. A o tom by som dnes chcela niečo napísať.

Určite ste si túto otázku položili už veľakrát a možno vás vo väčšine prípadov ovplyvnila natoľko, že to, čo ste mali v pláne, ste nakoniec neurobili. Áno, aj ja patrím do tejto skupiny, ale snažím to ignorovať. Snažím sa robiť veci spontánne, prirodzene – tak, aká naozaj som. Samozrejme, teraz nepíšem o aktivitách, ktoré by mali druhým ubližovať či obmedzovať ich slobodu. Bavme sa o primárnych rozhodnutiach, ktoré robíme každý deň. Dokonca som aj na mojom instagrame vytvorila anketku, kde ste mohli odpovedať, či vám na názore iných záleží a vyše 60% hlasovalo, že ani nie.

Napríklad oblečenie – akurát dnes som sa rozhodovala, či si obujem „chlpaté“ šľapky, či náhodou už nevyšli z módy a hlavne – čo si o mojej obuvi pomyslia iní. A viete, čo som urobila? Obula si ich! Áno, pretože to, že sa páčia mne, je viac podstatné ako to, či sa budú páčiť cudzím ľudom, no nie? Prešla som sa po námestí a zistila som, že to, čo mám na nohách, je ostatným aj tak ukradnuté.

Niekedy až veľmi rozmýšľame, čo si ostatní pomyslia, až zabudneme na to, čo sa páči nám. A nakoniec aj tak zistíme, že iným je to jedno. Takže ak si nabudúce budete chcieť ostrihať či prefarbiť vlasy, obliecť si váš obľúbený kúsok, dať si ružové nechty, začať blog, ísť prvýkrát do posilňovne, ochutnať morské plody či dať si výraznejšiu očnú linku, tak to proste urobte, pretože nakoniec ste to vy, čo o tomto všetkom rozhodne. A ak sa takto budete cítiť samým sebou a spokojný, čo je viac ♥

srandičky pri fotení 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *