čo mi dal rok 2018?

Ahojte! Hej, je to klišé, ale asi to budem písať každý rok – páni, ten čas ale letí. Ako by som pred chvíľou spisovala TOP MOMENTY V ROKU 2017. Samozrejme, boli dni a chvíle, kedy mi šiel čas pomaly, ale ak si to zoberiem v globále, 12 mesiacov ubehlo rýchlo. Aj Vám?

Práve si otváram moju galériu v mobile a prechádzam si fotografie od začiatku roka.

ZIMA

 • ako prvá veľká zmena bolo nasťahovanie sa do nového bývania, kde bývame s Vikim sami. Hneď po Vianociach sme prišli do „holobytu“ a postupne sme si ho s pomocou rodičov začali zútulňovať. Je tu skvelo, ešte ani raz som nepočula žiadne dupanie nad nami, mám to blízko do školy, takže toto rozhodnutie bolo jedno z najlepších v tomto roku!
 • koncom januára som sa rozhodla pre radikálnu zmenu účesu – sivé vlasy. Och, to je ale príbeh 😀 na internete máte toľko krásnych obrázkov a inšpirácii, ako si to predstavujete a ono to dopadne úplne inak. Neviem, kde bola chyba – či v kaderníkoch, mojich vlasoch, farbe či kde, ale vôbec to podľa mojich predstáv nebolo. Nikdy som farbu nemala rovnomerne po celej hlave a to som mohla používať špeiciálne šampóny aké som chcela. A o peniazoch, ktoré som pri som „vyhodila“ radšej ani nemyslím. I keď je tomu takmer rok, moje vlasy ešte stále nie sú úplne v poriadku, ale už sú aspoň jednotné. Ak by som sa znovu rozhodla pre takúto zmenu – o polovicu by som sa ostrihala a urobila som si to sama. Ale zatiaľ som sa na to neodhodlala 😀

JAR

 • v apríli sme si s Vikim urobili výlet do Bratislavy, kde sme navštívili moju sesternicu s priateľom a na druhý deň sme sa vybrali do Viedne na menšie nákupy a prechádzku mestom. Pamätám si, že bolo celkom teplo, svietilo slniečko a bol to pekný výlet 🙂 (článok TU)
 • i keď bez trénera, snažila som sa v cvičení a zdravej strave vytrvať a niekedy so mnou zašli do posilky aj kamarátky a nebolo mi tak smutno. Oľa a Kika – týmto vás pozdravujem! 🙂
 • s Vikiho rodičmi a bratom sme navštívil aj krásne mesto Krakow, kde sme strávili niekoľko hodín. Opäť nám počasie vyšlo, prešli sme sa po meste a okolí. Článok si môžte prečítať TU.
 • sivé vlasy ma omrzeli a prefarbila som si ich. Sama. Doma. Ale dopadlo to dobre.

LETO 

 • náročné skúškové, cvičenie a následné odcestovanie na celé leto do Anglicka
 • ale ešte predtým som oslávila moje 22. narodeniny (TU) a deň na to sme sa s Vikim vybrali na výlet do Budapešti. Bolo tam nádherne! 30°C, veľa ľudí, prešli sme to hore-dole, mali sme útulné, čisté a pekné ubytovanie, vyrazili sme si večer von a veľmi rada na tento výlet spomínam. Určite sa tu chcem ešte vrátiť! (články plné fotiek TU a TU)
 • 14.6 sme odleteli a celé leto sme pracovali v Anglicku. Ak vás zaujíma viac, stačí kliknúť TU a zobrazia sa vám všetky články publikované počas leta tam – kde sme pracovali či výlety do Londýna.

JESEŇ

 • pôvodne sme chceli letieť z Londýna na nejakú dovolenku, ale nakoniec to skončilo „iba“ pri výlete do Milána. Dva nabité dni plné chodenia, objavovania, fotenia a túlania sa. Bolo veľmi teplo a dokonca som sa tam stretla s mojou spolužiačkou Julkou, čo bola totálna náhoda 😀 Bolo tam veľmi pekne a ak bude príležitosť, rada sa sem vrátim 🙂 (článok TU)
 • začal nový semester, vybaľovanie, návšteva kaderníka a návrat k hnedej, kúpa nového foťáku! z toho mám obrovskú radosť a zbožňujem ho. Fotky sú krajšie, kvalitnejšie a veľmi nás fotenie s Vikim baví 🙂
 • v strede októbra sme sa s Vikim „pridružili“ k jeho rodičom a popri tom, ako tam mali tanečnú súťaž, sme si urobili krásny výlet po Gdansku. To mesto nás všetkých dostalo, historické s moderným nádychom, farebné a proste veľmi pekné! (článok plný fotiek TU) Na druhý deň sme navštívili Suchacz (prímosrká oblasť) a hrad Malbork. Aj o tomto výlete je článok TU. 🙂
 • nakoľko ešte aj v novembri bolo celkom teplo, u babky sa zorganizovalo rodinné stretnutie, ktoré ja milujem a pekne sme oslávili nie len sesternicine narodeniny ale aj sme sa pekne s jeseňou rozlúčili.
 • a aby som nezabudla, v strede novembra ma čakali dve fotenia. Prvé s Branislaviskom, ktorého fotky sú moje najkrajšie z jesene vôbec (článok s fotkami TU) a potom fotenie s Kamilom, ktoré bolo pre mňa poprvýkrát večer a fotky sa tiež vydarili.
 • týždeň na to som šla sestre na stužkovú, kde sme sa poriadne vytancovali a bola to skvelá stužková!
 • i keď som z nej musela odísť, pretože sme si s Vikim na naše výmesačie a zároveň jeho narodeniny „vyrazili“ do Prahy na jeden deň. Bol to oddychový výlet, nikam sme sa neponáhľali, veľa sa rozprávali, prechádzali a bolo super 🙂

ZIMA

 • ja považujem december za najkrajší, najrýchlejší a zároveň najnáročnejší mesiac v roku. Okrem dokupovania darčekov a vianočných výzdob som mala niekoľko zápočtov, chodila na brigádu a autoškolu, ale aj tak som vianočnú atmosféru nasávala najviac ako som mohla.
 • hneď od prvého decembra mám osobného trénera, s ktorým, verím, budem na dovolenke vyzerať tip-top 😀
 • s mojou spolužiačkou sme chceli ísť darovať krv, ale, žiaľ, nevyšlo to ani jednej z nás. Ja som mala málo železa a Broňa málo kíl 😀 ale chceme to skúsiť opäť neskôr.
 • prvýkrát sme mali vianočnú výzdobu v novom byte a veľmi som si ju užívala. Ale aby som nebola sama, zorganizovala som takú malú párty s tromi spolužiačkami a bolo to veľmi príjemné a pekné poobedie! 🙂
 • najdôležitejšia vec bola oslava nášho štvrtého výročia s Vikim (článok TU), ktoré sme oslavovali na dvakrát. Prvýkrát sme sa vybrali do Košíc na trhy a do Haluškárne, kde robia výborné halušky, pirohy a aj šúlance. A druhýkrát to bolo vo Viedni na vianočných trhoch, ktoré sme ešte pred Vianocami stihli.
 • 22.12 som sa zúčastnila môjho prvého stretnutia s rôznymi blogerkami, ktoré bolo super a už sa teším na ďalšie.
 • čo bolo až priam výnimočné bolo, že som sa s mojou najlepšou kamoškou Lus stretla počas decembra „až“ dvakrát! Prvýkrát sme mali pre seba celé poobedie a druhýkrát sme sa spoločne stretli aj so spolužiakmi zo strednej školy. Je fajn sa takto každý rok stretnúť a zistiť, kto sa ako má a čo má nové.
 • vianočné sviatky boli skvelé, rodinné, čarovné, dokonca na začiatku aj biele, veselé a sladké ♥

Som spokojná a vďačná za všetko, čo sa mi počas roka 2018 udialo. Opäť som sa niečo nové naučila, poučila sa, videla, navštívila a bolo to super! Verím, že rok 2019 bude ešte o niečo lepší, že navštívim nové miesta, zoštátnicujem, možno opäť strávime leto v Anglicku, s Vikim pôjdem na dovolenku, že vás budem stále baviť že vás pribudne či už tu na blogu alebo na instagrame. Ďakujem za všetko! ♥

A čo by som vám popriala? Vám ale aj sebe, aby sme sa stali lepšími ľuďmi. Boli tu jeden pre druhého, nemračili sa nad zbytočnými vecami, veľa sa smiali, cestovali a aby sme si na konci roka povedali, že stál za to!

 

 

 

4 thoughts on “čo mi dal rok 2018?

 1. Gratulujem k vlastnému bývaniu, vyzerá to tak, že si mala veľmi zaujímavý rok. 🙂 Aj podľa mňa je zima veľmi pekné ale rýchle a občas chaotické obdobie, no mám ju rada a hlavne vtedy, keď je vonku kopec snehu. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *