čo ak by ste stretli samých seba?

Ahojte! Počas života stretneme nespočetne množstvo ľudí ( vlastne, zaujímalo by ma, koľko som ich stretla ja). Niektorí nám rozveselia deň, potešia nás, no niektorí nám ho úplne skazia a pokašlú. Aj teraz, keď pracujem v kaviarni, cestujem vlakom hore-dole, stretávam sa s rôznymi ľudmi a nad niektorými len krútim hlavou. Ako môže byť niekto tak nepríjemný, neprajný, neohľaduplný či drzý. Bola by som veľmi zvedavá, ako by sa zachovali, keby stretli “samých seba.” Či by si tiež pomysleli, že takto sa správať je v pohode alebo by si naopak povedali, čo to je za drzaňa.

Niektorým ľuďom by som priala, aby stretli samých seba, aby videli zrkadlo. Ak by sa k ním správal niekto zle, či by si s tým boli okej. Podľa mňa nie. A o tom to je. Ľudia sa nevedia vcítiť do druhých, že ak je v kaviarni veľa ľudí, každý máme len dve ruky a určite sa na rad dostanú aj oni. Neviem, odkiaľ to prišlo, ale ľudia chcú všetko HNEĎ, bez čakania, lusknutím prsta. Niekedy to proste nejde a niesú na svete (či v kaviarni) sami.

Ale to nejde len o kaviareň. Ide o všetky profesie a celkovo o medziľudské vzťahy. A kľudne aj tie rodinné či partnerské. Úcta a empatia idú do úzadia, peniaze hýbu svetom a ja sa bojím, čo bude o 50 rokov. Aká spoločnosť tu bude žiť.

Čo ak by ste stretli samých seba? Boli by ste spokojní? Boli by ste v pohode s tým, ako sa správate k ostatným? Začali by ste sa správať inak? Zmenilo by to váš pohľad na vás samých?

A po odpovedaní na tieto otázky by som vám rada niečo napísala o outfite, pretože je špeciálny. Táto fialová sukňa bola pred 30 rokmi šatami. Potom sa mamke prestali páčiť a tak z nich vznikla sukňa, ktoré je krásna a kvalitná ešte aj dnes. Predsa len, v dnešnej dobe sa nosí naozaj všetko a ani táto retro sukňa nie je výnimkou. Na e-shopoch, či stránkach, kde prebiehajú aj rôzne súťaže, takých sukieň tam možno nájdete veľa, no pre mňa je táto výnimočná, pretože má vyše 30 rokov. Outfit som sa snažila doladiť kúskami taktiež s retro nádychom a voilà – takto to nakoniec dopadlo. Za vydarené zábery opäť ďakujem Broni 🙂

Tak a s trochou sebareflexie a zaujímavosťou o sukni ukončujem tento článok a prajem Vám ešte veselý deň! vaša Mia ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *