cesta za pleťou bez akné VIII.

Ahojte! Od posledného článku ohľadom akné ubehlo vyše 8 mesiacov a tak si dnes dáme menší update. Na začiatok by som chcela napísať, že ak máte akné (či už menšie alebo rozsiahlejšie), nie ste v tom sami, nie je potreba sa za to hanbiť a už vôbec nie sa niekomu kvôli akné vysmievať. S akné bojujem už niekoľko rokov, počas ktorých som si kadečo vypočula, bola som smutná, frustrovaná, poplakala som si, no čím to dlhšie trvá, tým viac som s tým zmierená. Je to jednoducho súčasť mňa, neumiera sa na to, dá sa to prekryť a pokiaľ na to neupriamujem pozornosť, veľa ľudí to prehliada a nerieši, pretože ako som už viackrát hovorila, dôležitejšia je vaša energia, ktorú rozdávate okolo. Nehovorím to preto, že ja mám akné, nech máte akékoľvek nedokonalosti, platí to na všetko.

Od leta mám akné stabilizované, až by som povedala, že mám v rámci možnosti krásnu a ukľudnenú pleť. Pred mojimi dňami sa mi čo-to vyhodí, ale do pár dní je to preč. Po všetkých tých rokoch môžem povedať, že psychika mi akné v mojom prípade ovplyvňuje najviac. Potom, samozrejme, strava, pitný režim, skin care a v neposlednom rade make-upové produkty. Je veľmi veľa dôvodov, prečo sa vám akné tvorí, moju celú cestu nájdete v sekcii „BEAUTY„.

MOJA AKTUÁLNA SKIN CARE RUTINA

Momentálne používam radu kozmetiky od ACNEMY. Je to značka bojujúca proti akné, bez parabénov, sulfátov, parfumácie a značka je vegánska. Každý večer si najskôr pleť odlíčim, následne si pleť dočistím čistiacim gélom, osuším uterákom, ktorý mám určený len na tvár. Ďalším krokom je sérum na minimalizovanie stôp po vyrážkach. Kým mi vsiakne, umyjem si zuby a na posledný krok použijem hydratačný pleťový krém s perlovým práškom a kyselinou hyalurónovou od značky JustPearls.

Ráno si pleť umyjem čistiacim gélom, nanesiem sérum a ráno používam krém s SPF 50 od značky Acnemy. Čo sa týka jemného peelingu pre aknóznu pleť, používam ho cca raz do týždňa, kedy si ho aplikujem na vyčistenú pleť a na peeling už neaplikujem krém. Ráno si ho zmyjem gélom a nanesiem sérum a krém.

Mám pre vás super správu! Ak by ste sa rozhodli túto kozmetiku vyskúšať, momentálne od 25.11 do 10.12.2022 majú na e-shope vianočné zľavy na Acnemy vo výške 5%.

Čo sa týka značky JustPearls, používam ju už takmer rok a som spokojná. Masku používam približne raz za dva týždne. Pleť sa mi ukľudní, začervenanie ustúpi, krém pekne vsiakne a kombinácia Acnemy s JustPearls mi momentálne veľmi vyhovuje.

Okrem správne zvolenej kozmetiky je dôležitý aj outfit, vďaka ktorému si vieme zlepšiť a rozveseliť deň. Možno mi dáte za pravdu, že i keď nemáte práve čerstvo umyté vlasy či dokonalú pleť, určite sa nájde kúsok vo vašom šatníku, ktorý je váš obľúbený a vždy vám zlepší náladu. Tak hor sa urobiť si pekný deň ♥

2 thoughts on “cesta za pleťou bez akné VIII.

  1. Milá Mia 🙂 viem, o čom píšeš… s nečistou a nedokonalou pleťou bojujem od puberty a to je už veru pekných pár rokov. Hoci sa o svoju pleť veľmi poctivo starám a vyskúšala som už množstvo prípravkov a dokonca aj obmedzení v jedle, nie vždy nato moja pleť reaguje tak, ako by som chcela. Raz je lepšie, raz horšie. Každopádne Tvoj pozitívny prístup je pre mňa inšpiráciou aj povzbudením. Byť sama sebou, spokojná a šťastná, bez porovnávania sa s inými. Vďaka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *