cesta za pleťou bez akné VII.

Ahojte! Ten čas ale rýchlo letí, už je to takmer rok, čo som Vám nedala update a rovno poviem aj prečo. Od apríla do cca októbra nebola moja pleť v najlepšom stave, pretože som mala štátnice, potom leto – to už bolo o čosi lepšie, ale v septembri ma čakal nástup no novej práce, čo bol pre mňa taktiež veľký stres a všetko sa mi to odzrkadlilo na pleti. Pod textom máte fotky, pretože, aj keď som nepridávala túto sériu „online“ sem na blog, zmeny na pleti som si dokumentovala.

V prvom rade, čo si ja myslím, že mojej pleti pomáha, je, že nie som v takom veľkom strese ako keď som bola na univerzite, čakali ma náročné skúšky a napokon aj štátnice. No kozmetika mi taktiež pomáha a preto by som Vám moju rutinu veľmi rada predstavila.

Ráno aj večer to u mňa vyzerá rovnako. Najskôr si pleť vyčistím (či večer odlíčim) micelárnou vodou. Som názoru, že je jedno, akú mám „micelárku“, nakoľko si ju hneď po aplikácii zmyjem. Niekedy len obyčajnou čistou vodou a niekoľkokrát do týždňa čistiacim gélom Dermo Wash od Larens, ktorý som ukazovala aj v minulom článku . Na tvár používam svoj vlastný separátny uteráčik, čo je tiež veľmi dôležité.

Pod stromčekom som si našla tento Clinisoothe+ Skin Purifier, ktorý má podľa opisu samé pozitíva, aj recenzie boli super, tak ho od decembra testujem a tiež môžem potvrdiť, že som s výrobkom spokojná. Kým sa mi tento sprej vpije do pleti, umyjem si zuby. A už ostáva iba posledný krok a to masť. Značku @justperls ste už u mňa videli, pretože približne raz do týždňa od nich používam masku, ktorú odporúčam všetkými desiatimi. Okrem nej majú v ponuke aj hydratačný pleťový krém, ktorý sa rýchlo vstrebe, príjemné vonia, obsahuje aj SPF a mne veľmi vyhovuje. Cca raz za 2 týždne si pleť dôkladnejšie vyčistím s eggoglow.

Verím, že teraz touto pochvalou na moju pleť sa mi nezhorší. Hihi. Momentálne som so svojou rutinou spokojná, prišla som na to, že menej je viac. Ako som už viackrát spomenula, akné ako také sa mi tvorí minimálne (samozrejme, záleží aj od môjho cyklu), skôr sú problém fliačky či jazvičky po minulom akné, ale to si veľmi ľahko prekryjem korektotom od CATRICE, ktorý používam už roky, pleť mi nezaťažuje, zjednotí a som s ním spokojná.

Ste super, ak ste sa dostali až sem, budem rada za akúkoľvek spätnú väzbu, či vaše rady ohľadom akné. Prajem Vám ešte veselý deň, Vaša Mia ♥

september 2021
marec 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *