čarovanie s časom

Ahojte opäť! Ani vy nemáte na nič čas ? Z každej strany sa na vás valia povinnosti, úlohy do školy, starostlivosť o domácnosť či uzávierka v práci? A pritom by ste najradšej robili úplne niečo iné. (napríklad sa zbalili a leteli na MalDivy) Ale čo keby sme vedeli čarovať. Predstavte si, že čas, ktorý strávite čakaním u lekára, či na príchod autobusu by ste si „odložili“ a o týždeň neskôr, keď by ste si chceli poležať dlhšie v posteli, či nestíhali do práce, by ste si ten „odložený čas“ vytiahli zo zázračnej krabičky a všetko by bolo ideálne. A všetko by ste stihli, ako chcete a n všetko by ste konečne mali čas. Fajn, čo? No nedá sa. Žiaľ.

Viete, je smutné, že vždy len na niečo čakáme. Čakáme, kým bude piatok. Čakáme, kým bude svietiť slnko alebo čakáme, kedy bude ten vhodný čas. No ten už možno nebude. Prečo nezájsť do toho kina už tento víkend? Prečo nenavštíviť kamarátku budúci týždeň? Alebo prečo nevyskúšať sushi budúcu stredu? Nechcem pripomínať to klišé, že „žijeme len raz“, chcem len pripomenúť, že čas beží neúprosne rýchlo. Nezastaví ho ani stopka na križovatke, ani červená na semafore a ani zázračné sily Chucka Norrisa. Čas je jednoducho nepriateľ, nad ktorým, bohužiaľ, nikdy nevyhráme.

Hovorí sa, že čas, ktorý strávime s blízkymi je to najcennejšie, lebo ten už nevrátime. Jeden deň má 86 400 sekúnd a je na nás, ako s nimi naložíme. Či budeme dookola všetko kritizovať, ohovárať alebo jednoducho budeme spokojní s tým, čo máme. Mnoho ľudí nemá ani to. Mnoho ľudí sa má ešte horšie. To, že musíte ísť kilometre, aby ste si nabrali vodu zo studne je do plaču a nie to, že v obchode nemali váš obľúbený lak na nechty.

Za 24 hodín sa zdravý človek nadýchne a vydýchne priemerne 23 000-krát. Presne toľkokrát máme šancu si uvedomiť, aký je život krásny a uvedomovať si všetku jeho veľkoleposť a pôvabnosť. Aj keď občas bolí, stojí to za to. Že?

Keď budem mať tak 80, priala by som si byť spokojná s tým, čo som za život vytvorila a zanechala. Aby som si nepovedala „ I wish I could live a little more..“ ako to spieva Adele. A prajem to aj vám! 🙂

 

4 thoughts on “čarovanie s časom

 1. I comment each time I like a post on a blog or if
  I have something to contribute to the conversation. It’s triggered by the passion displayed in the
  article I browsed. And after this article čarovanie s časom – ALWAYS SMILING MIA.
  I was moved enough to post a comment 😛 I actually do have some
  questions for you if you usually do not mind.
  Is it simply me or does it appear like a few of the comments
  come across as if they are left by brain dead visitors? 😛 And,
  if you are posting on additional online social sites, I’d like to follow anything fresh you have
  to post. Would you list all of your social sites like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *