od bujónov ku kartónom.

Začalo sa to ešte minulý štvrtok. Ako viete, vždy po práci nám z agentúry volajú, či teda aj na druhý deň môžeme prísť, poďakujú vám, rozlúčite sa a „vybaveno.“ Ale prvý krát sa mi stalo, že v telefonáte mi oznámili, že, žiaľ, zajtra ( teda v piatok) pre mňa nemajú prácu. Bola som kúsok smutná, ( veď som tu prišla pilne pracovať 😀 ) ale tak reku, budem mať predĺžený víkend. Pýtala som sa ich, či teda v pondelok normálne všetko platí a oni, že áno, v pondelok už mám prísť normálne.

V pondelok som pekne prišla do práce, no prekvapilo ma, že som sa nenašla na zozname. Na chvíľu mi napadlo, že už keď som prišla, tak ma dajú robiť. NIE. Keďže nie som na zozname ( dokonca ešte s jedným Čechom, takže som nebola sama), zavolali nám ich firemný minibus a otočka domov. ( otočka ako otočka – na bus sme čakali hodinu a trištvrte). Keď sme prišli do Gravesendu, hneď som šla do agentúry, že čo to sa stalo. A že nikto mi nevolal v piatok, to znamenalo, že som nemala prísť. (hlavne, že keď som sa ich pýtala vo štvrtok, všetko platilo) Poprosila som ich, či mi nevedia dať inú prácu. „ Keď budeme niečo mať, zavoláme ti.“

Tak som čakala utorok, stredu, štvrtok .. ( z toho utorok a štvrtok som sa tam bola pýtať) A asi ma už mali plné zuby ( 😀 ), tak mi ešte vo štvrtok o štvrť na jednu na obed volali, že či som schopná ísť do práce od 2 do 10. Jasné že som!

O 1 som prišla do agentúry, dali mi do ruky mapu ( kde bola zaznačená autobusová zastávka a miesto, kde sa mám dostaviť) Vyzeralo to jednoducho, ale ja a orientácia je niečo také ako ja a matika 😀 (nula bodov) Keby ste ma videli, úplný turista, dokonca som sa šoféra opýtala, či ide na to miesto, kde mám vyznačené 😀 ale bol veľmi milý a keď som mala vystúpiť, tak mi to povedal a dostal ma tam, kde som potrebovala. Vďakabohu za takých ľudí 🙂

Firma WE Roberts je zacielená len na kartóny. Celú smenu som pomáhala s krabicami, skladala ich, ukladala, úplne jednoduchá práca. Síce som tam počas dňa videla len dve ženy, ale vôbec mi to nevadilo 😀 a práca nebola vôbec fyzický náročná.

Zatiaľ mi opäť nikto nevolal, tak som zvedavá, čo bude ďalej. A kde vlastne pôjdem 😀 Zatiaľ pekný deň ešte! 🙂

P.S – Viki je stále tam, kde bol 🙂 (aspoň že to)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *