ako zvládnuť jesennú (ne)depresiu.

Ahojte! Poslednú dobu sa mi toho nejako začalo kopiť – hlavne, čo sa školy týka, pretože predsa len v decembri už začínajú zápočty a skúšky a zas to bude jeden veľký kolobeh učenia. Síce počasie tomu nenasvedčuje, ale pomaly prichádzajú najkrajšie sviatky roka, čo sa mi vôbec nechce veriť. Uvedomujem si to len na základe toho, že chodia vianočné reklamy, v niektorých obchodoch už svietia vianočné stromčeky a na youtube mi vyskakujú vianočné playlisty 😀 ale nakoľko som stále v jednom “kolečku“, nejako si to nepripúšťam.

Možno sa pýtate, prečo som v nadpise dala (ne) do zátvorky. Je to z viacerých dôvodov. Po prvé – slovné spojenie „jesenná depresia“ sa mi zdá byť veľmi silný výraz, pretože depresia je vážna choroba a povedať si, že ňou trpím len preto, lebo som to čítala na nejakom ženskom webe, mi pripadá do istej miery zvláštne. Áno, ja rozumiem, že sa skôr stmieva a máme pocit, že dni sú kratšie, že sme o kúsok lenivejší a že slnko na nás zasvieti len málokedy, ale osobne si myslím, že určiť počasie ako príčinu našej zlej nálady, sa mi nezdá fér. A ako posledné by som uviedla, že ak by sme žili na Havaji, určite by nám vadilo, že nemáme sneh a stále len teplo a keby sme žili niekde na severe Švédska, vadilo by nám, že nemáme horúce počasie. Jednoducho, vždy sa niečo nájde, počasie nezmeníme, tak poďme to prijať a urobiť si jeseň príjemnejšou a veselšou. AKO?

  • Jeseň je skvelá príležitosť prečítať všetky knihy, ktoré ste počas leta nestihli, pretože ste väčšinu času trávili aktívne niekde vonku.
  • Zo zadného boxu v skrini vyberte všetky sviečky a urobíte si viac „hygge“ pohodu, byt vám rozvonia a vás to ukľudní.
  • Myslím, že počas jesene si nájdete viac času na pozretie nového seriálu či rôznych filmov.
  • Zájdite si s kamarátkou či partiou priateľov na škoricové latté či horúce vínko.
  • Urobte si „jesenné upratovanie“, zbavte sa nepotrebných vecí a vyčistíte tak nie len svoj byt, ale aj dušu. My sme tak urobili minulý víkend s Vikim a cítim sa oveľa lepšie.
  • A ako posledné, no nie menej dôležité – aj keď sa vám nechce, zacvičte si, správny tréning môže mať len a len dobré účinky a endorfíny, ktoré po cvičení vypustíte, vám určite zlepšia deň. ♥

.. a tento dnešný outfit uzatvára sériu – „jedna sukňa – tri kombinácie“. Prvú a druhú ste videli počas októbra tu na mojom blogu. K semišovej sukni som doladila topánky, slnečné okuliare, kabelku a gumičku do vlasov a outfit som oživila modrým svetrom a náhrdelníkom. Takže pripomeňme si teplú jeseň, urobte si kávu a doprajte si chvíľu oddychu. Vaša Mia ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *