ako som si zarobila na iPhone 12 Pro Max.

Ahojte! Tí, ktorí ma na instagrame sledujete minimálne niekoľko mesiacov, určite viete, že som v júni pridala story, kde hovorím, ako som si zaumienila, že si kúpim jednu drahú vec a že budem robiť všetko pre to, aby sa mi to podarilo a vualá – áno, bol to mobil. A síce o ňom bude začiatok článku, chcela by som poukázať na niečo všeobecnejšie a hádam vás nakopnem.

Chcela by som v prvom rade povedať, že tento článok nemá byť vôbec o chválení sa. Svoj iPhone 8 mám vyše troch rokov, no nakoľko už s foťákom absolútne nie som spokojná, chcela som zmenu. Mám síce aj zrkadlovku, ale tú nemám stále so sebou, všakže. A tak som si v júni nový mobil zvizualizovala a išla si za ním.

I keď kvôli korone ho ešte stále nemám doma a som v čakacej rade, tvárme sa, že ho už mám, keďže sa na tom už nič nezmení. Ja viem, že pre veľa ľudí je to veľmi veľa peňazí – s čím súhlasím, pretože za tú sumu mám dovolenku pri mori, ale nikto nevie, ako to bude všetko ďalej, vrátane cestovania. Určite by som neminula všetky svoje úspory na jednu vec. Nefajčím, nepijem, nemám žiadne výdavky tohto typu, myslím, že s peniazmi viem hospodáriť, viem, že čo si môžem a čo nemôžem dovoliť a i keď to nebolo miestami „med lízať“, postupne som si naň zarobila a už sa ho neviem dočkať.

Dobre, toľko k úvodu, ak by mal niekto nejaké blbé poznámky a teraz k niečomu dôležitejšiemu. Čo všetko som robila preto, aby som si na niečo našetrila? V prvom rade som nesedela doma a nečakala, že mi peniažky padnú k nohám. Hneď v júni, ako sa na chvíľu dal svet „do normálu“, som začala opäť brigádovať a ako ste na mojom IG mohli vidieť, pracovala som v kaviarni v Košisiach s veľkou terasou a boli dni, kedy som nachodila kilometre, ale stálo to za to. Pomedzi to som chodila na nočné do inej práce, kde sme robili inventúry. Niekedy som bola naozaj unavená, pretože cestovanie Prešov-Košice s meškajúcimi vlakmi nie je sranda, no spätne som za všetko vďačná. Chytila som sa príležitosti, pretože vy už viete, že ja som už som robila kade-kde a každá práca ma nejako obohatila.

Takže moje rady by boli – nebyť lenivý, hľadať možnosti, nezvdávať sa, zahryznúť si do jazyka a ísť ďalej, nebáť sa, pretože každý niekde začínal. (Kým som sa naučila robiť celkom pekné cappuccino, tiež potieklo veľa mlieka, ale nejako som sa to naučiť musela), chytiť sa príležitosti, skúšať, vytvorte si nejakú motivačnú nástenku (ja som si na sklenenú nádobu nalepila papierik „iPhone 12“ a napísala čísla v stovkách, ktoré som si postupne škrtala a tak sa mi plnil sen), nebojte sa poprosiť o pomoc, nemíňajte všetky svoje úspory naraz, pretože vždy treba mať zásobu a nakoniec – verte, že určite to bude stáť za to a či už si šetríte na novú bundu, mobil alebo dovolenku na Bora Bora, držím Vám silno palce, pretože na to máte! ♥

A ešte krátko k outfitu: Vau! Až sa sama sebe čudujem, ako som to všetko skombinovala, pretože takúto variáciu som mala na sebe prvýkrát. Myslím, že tento žltý kabát oživí naozaj úplne všetko. Čiže čierna sukňa, topánky, silonky a tmavozelený svetrík boli vhodnou voľbou. No a aby kabátik nebol „sám“, vzala som si aj žltú kabelku. Takže toľko na dnes odo mňa. Verím, že ste si z článku niečo zobrali a prajem Vám ešte veselý deň! Vaša Mia ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *