ako ma ovplyvňuje instagram?

Ahojte! K téme tohto článku ma priviedol obrázok práve na instagrame, kde bolo v preklade napísané:

„instagram je galéria životov, ktoré nežiješ, jedla, ktorého neješ, párty, na ktoré nechodíš, dovoleniek, na ktorých nie si, zábavy, ktorú nemáš. Tak daj si pauzu a prehraj si v hlave dôvody, pre ktoré si šťastný a vďačný, pretože jedinou obavou z vymeškania či neabsolvovania týchto záležitosti je strach vynechania seba samého.“

Dnes by som sa rada “rozpísala” na tému Instagram a ako ma v mojom živote ovplyvňuje. Svoj vlastný účet som si založila spolu s blogom, čo znamená, že je to len necelé tri roky dozadu. Predtým som používala Vikiho účet a nebola som na ňom až taká závislá. Žiaľ, musím si priznať, že momentálne nie je deň, kedy by som si na ňom niečo nepozerala, či niečo nepridala. Čo znamená, že denno-denne na mňa “vyskakujú” outfitové inšpirácie, nádherné miesta na zemi, psy, vtipné videá, ženy v plavkách, líčenia, citáty, cvičenia z posilky, jedlá, zaľúbené páriky, hudobné čísla, DIY, kozmetika či v neposlednom rade príbehy ľudí, ktorých sledujem. Je toho veľa, až človek nevie, či na tom instagrame je niečo, čo by ešte nevidel. A ako ma ovplyvňuje?

V prvom rade VEĽMI POZITÍVNE, nakoľko v tomto virtuálnom svete nachádzam nespočetne veľa inšpirácie na nové fotky, videá, recepty či cviky. Je to ako obrovitánsky online obchod, kde si môžte prezerať úplne všetko. Rada si obrázky ukladám a neskôr sa k ním vraciam. Či už preto, lebo sa chcem opäť na niečom zasmiať alebo napríklad upiecť koláč. Neviem ako vás, ale mňa pri cvičení motivujú obrázky a tých tu mám k dispozícii neúrekom. Jednoducho – tu sa kreativite medze nekladú.

V čom ma ale ovplyvňuje VEĽMI NEGATÍVNE je určite v cestovaní a ideálnej predstave páru. Áno, poviem to úprimne: chcela by som minimálne raz za mesiac niekam cestovať a chcela by som, aby sme s Vikim boli ako na všetkých tých zaláskovaných fotkách a videách. Nie že by sme zaláskovaní neboli, ale keď to nedávame na Instagram ako keby to ani nebolo, no nie? Niekedy sa kvôli tomu aj pohádame, pretože Viki nechce byť na sociálnych sieťach a ja chcem mať tie „super-cute-couple-goals-fotky“. Ale rešpektujem to, nie každý sme „stavaný“ pre tento online svet. Čo sa týka toho cestovania, poviem si, že raz pôjdem tam či tam, ale skôr si musím našetriť. Naozaj sa zamýšľam, odkiaľ majú niekedy tí ľudia toľko peňazí. No nedá sa mať všetko. ALE:

Ale ČO Z TOHO VYPLÝVA? Vrátim sa k citátu zo začiatku článku. Pracujem na tom, aby ma instagram ovplyvňoval iba pozitívne, pretože možno na tých fotkách tie páriky vyzerajú šťastne, ale je to len krátky zachytený moment a možno už ani nie sú spolu. Som vďačná, keď mi Viki pomôže v domácnosti, kúpi mi „prkotinu“, ktorá ma poteší či prejavuje mi lásku inak ako verejne cez instagram, pretože to je pre vzťah oveľa dôležitejšie ako fotka. Mali by sme sa zastaviť a popremýšľať nad naším životom. Určite je tu veľmi veľa vecí, za ktoré by sme mali byť vďační a neporovnávať sa s inými. Vôbec nevadí, že niekto má lepšie auto, krajší dom, vyšportovanejšiu postavu či štýlovejší outfit. Každý sme iný a každému sa páči niečo iné. Dookola opakované porovnávanie sa nás nikam neposunie. Usaďme sa, poďakujme, že máme kde bývať, máme, čo jesť a piť, máme si čo obliecť a môžme sa stretávať s blízkymi, pretože nakoniec sú to zážitky či pocit lásky, na čom skutočne záleží. A keď si našetrím, tak do tej Ameriky pôjdem! 🙂

1 thought on “ako ma ovplyvňuje instagram?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *