aj keď toho máme veľa, sme nešťastní.

Ahojte, dnes by som sa rada povenovala dnešnej dobe. Odhliadnuc od korony a tohto zložitého obdobia, i keď momentálne práve ona ovplyvňuje psychické zdravie ľudí. No nešťastia, negativity či pesimizmu tu bolo dosť aj pred ňou. Nemáte pocit, že čím toho máme viac, tak sme viac nešťastní či nespokojní a stále chceme viac a viac?

Začnem prvou vecou, ktorá mi napadla a to oblečenie či make-up produkty, ktorých je momentálne v regáloch neúrekom a človek si len šampón vyberá 20 minút. Potrebujeme to vôbec? Robí nás to šťastnejšími? Život v 21.storočí ponúka nekonečné možnosti a príležitosti a vo veľmi veľa veciach to máme jednoduchšie ako to mali naši rodičia si starí rodičia, no dokážeme si to vážiť a všetko toto uvedomiť?

Už v roku 1989 Elán spieva o tom, ako je lásky stále viac, no na cene stúpa. Ľudí ma zemi pribúda, o to väčšia šanca nájsť si „toho pravého“, no aj tak je niekedy náročné už len začať konverzáciu a nie to si ešte nájsť plnohodnotný vzťah. Samozrejme, že páry sa rozchádzali či rozvádzali už od pradávna, no mám pocit, že tie dnešné vzťahy nie sú tak odolné.

„Sme smutná generácia so šťastnými fotkami na instagrame.“ Takýto výrok som si minule prečítala na internete. Súhlasíte? Pretože ja do istej miery určite áno a miestami je instagram „nová realita“, ktorá ale vôbec nie je zdravá a ukazuje všetko len to najlepšie. Niekedy je veľmi ťažké uvedomiť si, že každý sme jedinečný a každý si žijeme svoj život. Aj keď je to klišé, je to tak. V prvom rade by sme sa mali zamerať na seba, poďakovať za všetko, čo máme. Nebáť sa a skúšať, pretože každý robíme chyby. A hlavne – je potrebné byť k sebe úprimný. Buď šťastný v prítomnom okamihu, nenáhli sa stále za niečím a nehovor si, že až keď si splníš toto a toto, až potom budeš naozaj šťastný a spokojný. Pretože aj potom si možno povieš: „okej, to ešte stále nestačí a až keď budem mať toto, budem naozaj šťastný.“ Váž si všetko, čo si už doteraz dosiahol a s pokorou pokračuj ďalej.

Zahlcujeme sa materiálnymi vecami a po čase aj tak zistíme, že to najcennejšie sa nedá kúpiť. Zdravie, lásku či priateľstvo je potrebné si budovať. Boli by ste šťastní a spokojní aj bez preplnenej skrine? Sama neviem, kde presne to „viazne“ a prečo vo svete nekonečných možností a vymožeností sme stále nespokojní a chceme ešte viac. Kľudne mi zanechajte komentár a rada sa s vami porozprávam 🙂

Rada by som ešte niečo napísala k záberom, ktoré vznikli vďaka Saške, ktorá ma oslovila na instagrame, dohodli sme sa a bolo to veľmi príjemné fotenie, veľa sme sa aj nasmiali a ja ďakujem, že vďaka blogu a sociálnym sieťam môžem spoznávať takýchto skvelých a talentovaných ľudí. Podľa mňa sa fotky vydarili a budem veľmi rada, ak si to nabudúce opäť zopakujeme. Majte ešte veselý deň 🙂 Vaša Mia ♥

3 thoughts on “aj keď toho máme veľa, sme nešťastní.

  1. Jakožto muž make-up nepoužívám ani nenakupuji a ta trocha oblečení, co mám, je stará deset a více let. ? Materiální věci mě taktéž moc neberou a zdraví ani přátel se mi nedostává již od útlého věku. ? Vyrostl jsem v době, kdy nebyli mobily, počítače ani internet, moje rodina žila v těžkém nedostatku a rozhodně na tu dobu nevzpomínám jako šťastnou. ?
    Skutečné štěstí jsem zažil, až poté co jsem po maturitě odjel do zahraničí a strávil tam tři roky. Nemusel jsem se totiž na nikoho ohlížet a spousta věcí tam měla mnohem větší smysl než v Čechách. Dodnes trochu lituji, že jsem se vracel, ač bych nejspíš nepoznal svou současnou manželku.
    Dnes společně žijeme ve Střední Americe v prostém dřevěném domku, kde se máme dobře zejména proto, že kolem nežijí žádní sousedé, kterým bychom vadili. ?
    Přesto jsou dny, kdy cítím sklíčenost a nemám na nic náladu a obrázky na Instagramu to vážně není. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *