ahoj september!

2.september. Začiatok školského roka. Teda okrem nás, vysokoškolákov. My ešte máme kúsok voľna pred sebou. Prechádzam sa mestom, kde sa mihajú prváčikovia s kvietkom v ruke, starší tínedžeri, partie kamošov, kopec áut, policajti riadia premávku na prechode, z nákupného centra vychádza húf ľudí a ďalší taký doň vchádza. Pre menšie deti sú prichystané rôzne športové aktivity, dievčatá v dresoch lákajú na basketbalový krúžok a a kaviarne či reštaurácie sú preplnené ľuďmi.

A tak si vybavím moje septembrové návraty do školy. Ja som sa na začiatok školského roka vždy tešila. Určite si poviete: “no iste, kto by sa tešil”, ale ja som sa naozaj tešila. Samozrejme, nie na písomky, skúšania, či iné “nepríjemnosti” spojené so školou, ale na ten prvý týždeň, kedy sme sa všetci po lete stretli, porovnali sa, kto je ako opálený, kde kto trávil leto, aké zaujímavé zážitky sa mu stali, čo kto má nové, či sa niekto nepresťahoval, nemá nového súrodenca či novú lásku. Bolo to fajn zistiť, že všetci sú v poriadku a mohli sme sa pustiť do nového školského roka plného výziev!

A tak si uvedomujem ten kolobeh života. Starneme. Škôlku vymeníme za školu, strednú školu za vysokú a potom prichádza “škola života”, pretože tie ozajstné rozhodnutia a skúšky prichádzajú až potom. Ja momentálne nastupujem do magisterského ročníka a ani neviem, ako mi tie “bakalárske” roky zbehli. Ani sa nenazdám a už budem musieť písať prácu, dostanem diplom a potom? Potom ma čaká najväčšia a najdlhšia kapitola môjho života a to pracovná a rodinná. Teším sa na všetko, čo mi život prinesie a verím, že to bude len toľko, koľko dokážem uniesť.

Čo sa týka fotenia tohto outfitu, pomohla mi s tým moja verná kamarátka Broňa, ktorá prišla do Košíc o niekoľko hodín skôr, ako mala ísť na brigádu, za čo som jej vďačná. Miesto som vybrala spontánne, obe sme sme súhlasili a nakoľko sme fotili ráno, nikto ešte na terase nesedel, potom prišli dvaja páni a čašníčka, keď prechádzala okolo, sa nás povýšenecky opýtala, či nám nezavadzia a ja som povedala, že nie – je to v pohode. Sme na Slovensku, inak sa odpovedať ani nedalo, pretože len tu to môže ľuďom vadiť.
Prvýkrát som skúsila šatku do vlasov a myslím, že ju budem nosiť častejšie. Šaty mám z RESERVED-u. Fuu, ale som sa poriadne rozpísala, tak kto ste sa dostali až tu, prajem vám ešte veselý deň a úspešný začiatok do nového školského (či pracovného) roka! ♥

2 thoughts on “ahoj september!

  1. Ja som sa na začiatok školského roka tiež vždy tešila a ani teraz to nie je inak. ? Milujem nové začiatky, dávajú mi dobrú energiu byť stále lepšia a napredovať. Fotky sa veľmi podarili Mia, Broňa je šikovná fotografka a ty prekrásna modelka. Ešte mi tu chýba tá pecková fotka za sklom z kaviarne. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *