3 mesiace v Anglicku a celkové dojmy.

Sedíme na letisku a nechce sa mi veriť, že ďalšie leto v Anglicku je už na nami. Mám pocit, akoby sme prileteli pred týždňom. Prezerám si fotografie v mobile a zisťujem, čo všetko sa udialo za posledný mesiac.

Boli sme v zábavnom parku THORPE PARK, druhýkrát sme navštívili Londýn, obsluhovali sme na poslednej svadbe, utvrdila som sa v tom, že ľudská hlúposť nemá hraníc a že vstávanie o 5:30 ma ubíja, nakúpila som si nové kúsky do šatníka, zbierka rúžov sa mi poriadne rozrástla, dostala som kvety, rozlúčila som sa so skvelými kolegyňami, vďaka ktorým bolo v práci o čosi príjemnejšie a veselšie a v neposlednom rade som opäť pribrala asi dve kilá. ( 😀 )

Každý rok, čo tu prídeme je iný a mám pocit, že vždy o čosi lepší. Prvý rok bol zvlášť pre mňa veľmi náročný, nakoľko sme pracovali v sklade pre ASDU a nakladali sme ťažké veci (ako vody či mlieka) na paletu a 20kg veru nie je málo. (ved nie len tak som potom bola týždeň v nemocnici). Minulý rok sme robili v Jardoxe ako aj tento rok, no s kolegyňami som sa zblížila ešte viac a o to to bolo krajšie a na konci smutnejšie. Už skvele poznáme mesto, obchody a možnosti Gravesendu, kde sme bývali všetky tri roky. I keď boli rána, kedy sa nám absolútne nechcelo, stálo to všetko za to a sme s Vikim veľmi šťastní a vďační, že sme mohli byť opäť tu. Síce sme opäť neboli na žiadnej dovolenke a som biela ako stena, budúci rok si to vynahradíme. Spoznali sme skvelých ľudí z rôznych kútov sveta a je to veľmi zaujímavé, pretože na Slovensku takú možnosť nemáme.

V Anglicku cítim slobodu. Slobodu oblečenia, make-upu a celkovo osobnosti osobnosti. Myslím to tak, že je jedno, či sú vaše vlasy modré či ružové a na nohách máte obuté ponožky v sandáloch. (nemyslím „český štýl“) Ľudia sa za vami neotáčajú a po videní niektorých outfitov sa dá skombinovať neskombinovateľné 😀 Jednoducho ak to tak cítite, že sa v danom oblečení cítite príjemne, tak si to oblečte. Čo ja zbožňujem – ak sa na niekoho usmejete, 99% ľudí sa odsmeje, čo sa u nás na Slovensku nestáva často, všakže. Ak potrebujete v obchode poradiť, bez kyslého úsmevu vám zamestnanci pomôžu. Kto bol v Anglicku čo i len na pár dní, myslím, že to pocítil 🙂

Budú mi chýbať ľudia, Starbucks káva, lacné oblečenie, drogérie, vlaky (ktoré sú vždy presné) a Londýn, pretože s Vikim to mesto zbožňujeme. Ako ste mohli zaregistrovať, na dva dni sme boli v Miláne, takže článok je v procese príprav a počas týždňa bude zverejnený. Doma budeme jeden deň a v pondelok už začína škola, takže sme si to vymysleli natesno 😀 Ale tak sme to chceli. Pridávam pár fotiek a prajem vám ešte veselý zvyšok víkendu! Vaša Mia ♥

články zverejnené počas posledného mesiaca si môžte prečítať tu:

–> http://alwayssmilingmia.com/sme-dostatocne-vdacni/

–> http://alwayssmilingmia.com/top-15-v-mojom-playliste-ii/

–> http://alwayssmilingmia.com/2-mesiace-za-nami/

–> http://alwayssmilingmia.com/kratasosaty-a-londyn/

–> http://alwayssmilingmia.com/narodeninovy-outfit-teple-dni/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *